“Suya zam yok”

“Suya zam yok”

KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok

“Suya zam yok”

KAHRAMANMARAŞ- Kısa adı KASKİ olan Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdarisi Genel Müdürü Mustafa Altunok, “ Kurumun tek gelir kaynağı su, ancak kasaba belediyelerinden gelen borçları ödemeye devam ediyoruz ve suya zam yapmayı da düşünmüyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı olan KASKİ Genel Müdürlüğü ile 160 milyon borçlarının devredildiğini, yapılanma ile birlikte bunun ancak 30 milyonunun ödendiğini söyledi ve bir de müjde verdi.

Suya zam yok

Belde belediyelerinden aktarılan 160 milyon liralık borç sebebiyle sıkıntı yaşadıklarını, buna rağmen hizmetlerinde aksama olmadığını belirten KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok, su borçlarının tahsilatında gecikme olması nedeniyle göreve geldiği günden bu yana ilk kez su borcu olanların sayaçlarını kapatmaya mecbur kaldıklarını, çünkü kurum olarak kendilerinin de rutin ve müteahhide ödemeleri bulunduğunu ifade etti.Şehir içi su şebekelerinin eski olması nedeniyle su kaçaklarının da olduğuna dikkat çekti, bazı muhtarların bağ-bahçelerindeki suyu sattıklarına ilişkin yasa dışı eylemlerinin de olduğunu belirterek, haksız kazanca meydan vermeyeceklerinin altını çizdi.

Haftalık gazete sahipleri ile bir araya geldiğinde, KASKİ yatırımlarından örnekler ve bilgiler veren Genel Müdür Altunok, kurumun kışa hazır olduğunu belirtmeden geçemedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co