Suriyeli sığınmacılar

Suriyeli sığınmacılar

      Tüm yetkilileri  uyarmak görevini yerine getiriyorum.

     Suriyede baş gösteren iç savaştan dolayı ülkemiz sınırlarını zorlayarak  bize sığınan  Suriyeliler  tehlike yaratabilir. 

    Bazı Suriyelilerin boğazlarında Hiristiyan  Kolyeleri olduğu tespit edilmiştir.  Suriyeden gelenlerin hepsinin iyi niyetle Türkiyeye  sığındıklarını elbette düşünemeyiz.  Bunların bir kısmını Esad , ajan Provakatör olarak ülkemize göndermiş olabilir. Bir kısmını da İsrail ülkemize  ajan olarak göndermiş olduğunu düşünüyorum. Devletimiz yetkilileri  bu konuyu yeniden değerlendirmeli. Türkiyeye gelen tüm Suriyelileri tek tek incelemeye alınmalıdır. Bizim insanlarımız iyi niyetlidir. Bir kısmı  bu gelenleri Medineye göç eden Peygamberimizin sahabelerine benzetiyor. Bir kısmı da benim gibi ” yazık perişan olmuşlar yardım edelim ” diyoruz.

   Bazı Suriyeliler ile  görüşüyorum . Türkçe bilenler  diyor ki “bize iş versinler. Bize iş vermeyeceklerse  buraya niye çağırdılar “. Bunlar zannediyor ki kendilerini Türkiye çağırdı.  Dedim ki birine ” Sizi biz çağırmadık. Siz  Esad ın zülmüne uğradınız. Kaçacak yer aradınız .Bizde size devlet olarak kucak açtık. Adam şaşkınlık geçirdi. Dik dik bana baktı. Hayret etti. Demek ki bunları Suriyeden Türkiyeye gönderen birileri var. “Gidin Türkiyeye size iş verecekler. ” deniyor.  Ben de tekraran dedim ki “sakın yanlış anlamayın. Sizi biz çağırmadık. Size zulum yapılıyordu. kadın,ihtiyar ,çocuk öldürülüyordu. Biz size insanlık namına kucak açtık ” dedim.

   Bir diğer konu ise  ,konuştuğum Suriyeli dediki :” Birleşmiş milletlerden gelen paraları bize vermiyorlar. Suriyeden Türkiyeye gelenlere Birleşmiş milletler para gönderiyor.Onu bize vermiyorlar.”

    Bu husunda açığa kavuşturulması gerekir. Yarın bir gün bunları bizim önümüze koyarlar.  Türkiyeye gelen  her Suriyeli masum görünmüyor.

Kahramanmaraş’ta görüyoruz. Sokaklarda Suriyeli çocuklar dilendiriliyor. Cami havlularında  Suriyeli kadın  ve çocukların perişanlığını görüyoruz. Bunlar  kimin kontrolünde.  Türkiyeyi rahatsız edecek bir durum. Bir kısmı iş yerlerinde çalışıyor. Ucuz işçi oldukları için bazı iş verenlerinde işine geliyor. Ama zararları karlarından daha çok olacağı  düşünülmelidir. Yetkileri buradan birdaha uyarmak istiyorum. Tehlikeyi sezmek gerek. Çünkü İŞİD  militanlarıda  bu şekilde oluşmaktadır. Çok iyi tedbirler alınmalıdır. Bence en önemli tetbirde 18 yaşın üzerinde ki tüm Suriyeliler yurt dışına hemen çıkartılmalıdır. Bu oyuna dikkat edelim.

Bu yazı için bir yorum yazın

“Suriyeli sığınmacılar” için bir cevap

  1. Inam dedi ki:

    Bu sanki ilk defa oluyor. d6zel gfcvenlik iheellarinde araya milletvekilleri bile girip, ihaleleri almaya e7alışıyorlar. Ne fcdfcğfc belirsiz kişilerin f6zel gfcvenlik firması kurması yasaklanmalı. Sadece sabıkasız olmak, parayı yatırmak yetmemeli. Bu işte yeterliliği olan kişiler gfcvenlik şirketi kurabilmeli. Adı sanı makamı belirli kişiler kurarsa bu tip sue7lara karışmazlar. d6rneğin belirli bir sınıfın üzerindeki emekli emniyet müdürleri, belirli bir rütbenin üzerindeki askerler veya hukuke7ular bu şirketleri kurabilmeli. Şu anki yasaya gf6re kuruculardan birinin fcniversite mezunu olması şart. Bir hukuke7u ile bir veteriner bir olur mu? Hangisi bu işe uygun. Eh ziraat mfchendisi yf6netici olursa bf6yle olur. Bu sitede bir yerde bu ihaleler yfczfcnden bıe7akla tehdit edildiğini yazan birini dahi okumuştum. Ne oluyor beyler? Neyi ele gee7irmeye e7alışıyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co