Suriyeli Ali

Suriyeli Ali

İki günden bir Tekke- Karacaoğlan, Hayberli, Sümbüllü Mahallesindeki Suriyelileri geziyoruz ve gerçekten durumları çok vahim..
Konuyu haber yaptık: İnternet siteleri, Manşet Gazetesi, Bugün gazetesi ve diğer gazetelerimiz geniş yer verdiler.. Suriyeliler adına teşekkür ediyorum..
Bizlerin gayretleri ile Soba, Odun, Kömür, giyim malzemesi alan Suriyeliler “Şükran “ Şükran diye peşimizden geziyorlar..
Bize tercümanlık yapan Suriyeli Ali : “ Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin veya Türkiye’nin dört bir köşesine giden Suriyeli’lerden bir endişem yok, öyle veya böyle onlar yaşamlarını sürdürürler..
Sınırın öbür yanındaki 12 Milyon Suriyeli ekmek bulamıyor, aş bulamıyor, iş yok, odun yok, kömür yok, hayat durmuş, Esat’ın bombaları bir yandan devam ediyor.. benim endişem onlara..
Çadırkentlerde kalanlar, evlerde kalanlar , Türkiye dekiler çok rahat diyen Ali , Irak , Ürdün, Amman, diğer yerlere sığınanların durumları çok daha kötü, ya açlıktan ölecekler, yada Esat’ın kurşunları ile ölecekler.. iki ölüm arasında tercih yapmak zorundalar..
Türkiye dekiler çok iyi , son gelenlerin evi yok, yatacak yeri yok, sobası yok, ama bir gün olur, belki birkaç gün sıkıntı çekerler ama bir gün olacaktır.. ben buna inanıyorum..
Bir hafta önce Halep’ten gelen Ali: “ Vallah bizim endişemiz, Suriye tarafında kalan kardeşlerimizden yana, bunlar nasıl olsa yaşamanın bir yolunu bulurlar, ama Suriye dekiler çok kötü durumda hafta da bir ekmek ellerine zor geçiyor,” diyor..
Un Kampanyası
Ali ve Ailesi günlük bir öğürün yemek yiyorlar.. Çünkü öğle alışmışlar..Geçmiş yıllarda olduğu gibi Türk kardeşlerimizden bir insanı yardım un kampanyası istiyoruz.. bu senede yazı çıkaracak bir kampanya yaparlar , sadece un , şeker , verilerse biz ekmeğimizi yapar yer , yazı çıkarız, yaz gelince yiyecek bolalır..
Suriyeli Ali : Un istiyor
Derneklerimiz bunu görür , bir un kampanyası başladılarsa çok iyi olur, o insanların karnı doyar bir ekmek yerler..
Çok lafa gerek yok: Sadece Suriye için bir torba un kampanyası yapmalıyız..
Mücahitlere bunu ulaştıra bilirsek çok güzel sonuç almış oluruz..
Esat ve yandaşlarını Allah’a havale edelim..
Suriye için bir torba un diyelim..
İyi günler
14 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co