Suriye ve Irak

Suriye ve Irak

SURİYE VE IRAK’TA KARARLI ADIMLAR

Suriye ve Irak sınırlarımızda tehlike oluşturan DAEŞ YPG PYD gibi terör örgütlerine karşı sınır güvenliğimizi korumak en tabii hakkımızdır.

Suriye’de atılan adımlar özgür Suriye ordusuna nefes aldırmış Türkiye’nin desteği ile birçok bölge DAEŞ terör örgütünün elinden alınmıştır.

Suriye ve Irak ’ta DAEŞ YPG PYD terör örgütlerine karşı yapılan mücadeleyi meşru müdafaa hakkımızı kullanarak müdahale ediyoruz ve edeceğiz. Bu terör örgütlerinin Ülkemize zarar veremeyecek hale gelinceye kadar mücadelemiz devam etmelidir. Kim ne derse desin. Sınırlarımızın güvenliğini korumak hakkımız, kimsede bu hakkımıza müdahale edemez.

Irak ordusu tek kurşun atmadan,  DAEŞ terör örgütüne adeta hoş geldin dercesine Musul’u teslim etmesi bir oyunun sahnesi değil midir? Şimdide altmışın üstünde bir ülkenin DAEŞ’ le mücadele adı altında sınırlarımızda ne işleri var. Musul ve Felluce’ de iki milyona yakın Türkmen yaşamaktadır. ABD Türkiye’yi devre dışı bırakma peşindedir. İran ve Irak’ta Türkiye devre dışı kalsın hesapları yapmaktadır. Niyetleri Sünni – Şii iç savaşıdır.

Türkiye ise böyle bir iç savaşa karşıdır. Musul ile çok yönlü ortak değerlerimiz var. Bu değerlere sahip çıkmak zorundayız. ABD ve İran Türkiye zarar vermek için her türlü oyunu oynarlar. Uyanık olmalıyız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile “sahada da olacağız masada da” çıkışı çok yerinde olmuştur.

Irak Başbakanı İbadi Musul’da Sünni ağırlığı kırmak, yok etmek istiyor. İbadi ateşle oynuyor.

Türkiye Suriye’de Özgür Suriye ordusuna verdiği destekle güvenli bölge oluşturuldu. Irak’ın kuzeyinde de güvenli bölge oluşturulması zorunludur. Türkiye sınırına yığılacak mülteciler için bu çok önemlidir.

Irak’ta İbadi’nin Şİİ hayranlığı devam ettiği müddetçe Sünnileri de ikinci sınıf vatandaş gördükleri için  Irak’ ta huzurun tesisi mümkün değildir. Irak’ı idare edenler mezhepçi zihniyet ve faaliyetlerinden vazgeçmelidir.

ABD mezhep çatışması ile Türkiye’de iç savaş çıkartmak peşindedir. Irakta bunu körükleyerek ateşin Türkiye’ye sıçramasını hayal ediyor. Obama bilsin ki; bu hayali, hayal olarak kalacaktır. Türkiye bu oyuna gelmeyecek, sınırlarımızda da buna müsaade etmeyecektir.

ABD her zaman demokrasi kılıfı altında zalim, diktatör idareciler yanında yer almıştır. Halkına zulmedenlerin yanında olmuştur, bunu yaparken de demokrasi diye yapmıştır. Bu nasıl demokrasi?

ABD’nin hedefinde Türkiye vardır.

Ey! ABD Türkiye eski Türkiye değil, aziz milleti birbirine düşüremeyeceksin.

Bu millet soylu bir millet…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co