Süreyya Erdoğanyılmaz:”Gümüşer ailesi olarak yanınızdayız”

Süreyya Erdoğanyılmaz:”Gümüşer ailesi olarak yanınızdayız”

KAHRAMANMARAŞ- Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi öğretmenlerine, okulu yaptıran Gümüşer ailesi öğretmenler gününde Arsan da bir akşam yemeği vererek bir araya getirdi.

Gümüşer ailesi adına bir konuşma yapan Süreyya Erdoğanyılmaz:” Okulu yaptırdınız, iş bitmiyor, bundan sonra bu okulun da takipçisi olmak gerekiyor, Biz Gümüşer ailesi olarak yaptırdığımız okulların takipçisi olacağız, Kahramanmaraş’ta bir numara olması için elimizden gelen maddi ve manevi desteği vereceğiz, çünkü Rahmetli Babamız Mehmet Gümüşer yaptığı her işte bir numara olmak isterdi, sürekli çalışırdı çalışkan biriydi okul onun adına laik olmalı” dedi.

Mehmet Gümüşer Anadolu lisesinin öğretmenlerine yemeğe katıldıkları için Gümüşer ailesi adına teşekkür eden Erdoğanyılmaz:” Bugün burada oğlum, Kardeşim Raşit Gümüşer ve ailemle birlikte buradayım, sizlere her zaman destek olacağız yanınızdayız sizlerden istediğimiz başarılı bir okul olmanızdır,” dedi.

gumuser (17)

Mehmet Gümüşer adına Gümüşer ailesi tarafından yaptırılan Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi binasına ise 2009 yılı ikinci döneminde başladı. Elan 2 idareci, 25 öğretmen, 1 memur ve 2 hizmetli ile eğitim-öğretime devam edilmektedir. 2008/2009 öğretim yılında ilk mezununu veren okulumuz 73 mezun olan öğrenciden 43 öğrenciyi bir yüksek öğrenime yerleştirme başarısını gösterdi. Sonraki yıllarda yüksek öğrenime yerleştirme başarısı %50 ile %60 arasında değişti.  ‘Dört Mevsim Düşünce’ adlı kültür edebiyat dergisini belli aralıklarla yayımlıyor. Okul olarak Bir Şimdiki zaman Şairi Mehmet Âkif Ersoy ve Yahya Kemal kitabı adında Müdür Yardımcısı Duran Boz editörlüğünde hazırlanan iki kitap yayımladı. Ülke kültürüne katkıda bulunmak amacındaki okulumuz öğretmen ve öğrencileri işbirliğiyle Geleneksel Türkü ve Şiir Geceleri düzenlenmektedir. Bu programlarda Türk edebiyatının seçkin şairlerinin şiirlerine yer verilerek bir yandan öğrencilerde sanat bilincinin oluşması hedeflenirken diğer yandan da türkülerin millî hafızanın teşekkülüne katkısının hissettirilmesine çalışılmaktadır.

Kuruluştan bu güne kadar okul müdürü olarak Hayri Gel görev yapmıştır.2010 yılında Okul Müdürü olarak Bekir Uruş görev yapmış ve emekliye ayrılmıştır. Daha sonra Mehmet Türk 1 yıl kadar görev yaptıktan sonra Hayri Gel tekrar görevi devralmış olup 01/10/2014 itibari ile kurumumuza müdür olarak Salman Malkoç atanmış ve halen görevdedir. Bu görevi yardımcıları Mustafa Kurtul ve Sıtkı Fincan ile birlikte yürümektedir.

Yapılan konuşmalardan sonra akşam yemeği yendi ve Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi öğretmenleri güzel bir öğretmenler günü kutladılar.. Bizde tüm öğretmenlerimizin günlerini kutluyoruz.

gumuser (7)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co