Süpriz adaylar

Süpriz adaylar

Sürpriz Adaylar !…
Hac dönüşü hayata öyle bir hızlı başladım ki , inanın benim başım dönmeye başladı bile.. aday adaylarının nasıl dönmesin ki !…
Uzun zamandan beri düşündüğüm Belediye Meclis üyeliği için geçtiğimiz gün hızlı bir kararla Ekinözü ilçesine giderek Ak Partiden Ekinözü Belediye Meclis üyesi adaylığı için müracaat ettim..
Gazete ve İnternet haber sitelerinde aday adaylığımızın haberinin çıkması üzerine : Hayırlı olsun tebrik ederiz, telefonları geldiği gibi:
Mustafa Şirin:”Kırıldım, bize niye haber etmedin, büyük bir kalabalıkla gidip hep beraber başvurunu yapsak olmaz mıydı ? .. Öksüz çocuklar gibi tek başına gittin ! “ diyerek bize kızdı ve sitemlerini bildirdi.. Bu gün benim yanımda olmak istediğini söyledi.. haklı !.. Hacı baba haklı söze ne desin !..
Yusuf Taş: “ Hem hısımık, hem aynı köydeniz, hem iş yeri komşusuyuz bize haber vermeden tek başına gidip aday adayı olduğuna inanamıyorum,!” diyerek tepkisini ortaya koydu.. Vallah ne diyelim Yusuf haklı !..
Bir çok dostumuz telefon açarak Ekinözü’e beraber gidelim, ne gerekiyorsa yapalım diye ilave ettiler, ama ben Belediye Başkanlığına değil , Belediye Meclis üyeliğine müracaat ettim..
Onun için : Ak Parti önce Ekinözü ilçesi için Belediye Başkan adayını belirleyecek , o aday bizimle çalışmak ister mi ? istemez mi ? onu bilemiyorum, Ak Parti bizi aday gösteri mi ? göstermez mi ? onu da bilemiyorum..
Eğer bizi aday gösteri se o zaman tüm dostların yardım ve desteklerini isteyeceğiz , çünkü bir oy bir oydur , biz bunun bilinci içindeyiz.. ama bugün daha aday olup olmayacağım belli değil..!..
Bizim aday adaylığımız Sürpriz değil ben daha öncede bu düşüncemi yazılı ve sözlü çok kere söylemiştim..
Allah diledi ise olur: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan söylediği gibi : “ Eşek ölür , Semeri kalır, İnsan ölür , Eseri kalır !” Allah nasip eder bize görev verilirse : bizde geride birkaç eser bırakmayı bugünden planlıyoruz..
Ekinözü ilçemiz için Plan ve projelerimiz var , seçilecek belediye başkanımızla beraber güzel hizmetlere imza atmaya hazırlanıyoruz, Allah bizlere nasip ederse !..
Asıl Sürpriz bugün yaşandı..
Serdar Erdoğanyılmaz Ak Partiden Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için baş vurdu , işin doğrusu inanamıyorum.. bu işte de bir iş var her halde.. diyor dumki Serdar Erdoğanyılmaz: “ Marmaray projesi beni çok etkiledi, bende bu partinin içinde olmam gerektiği kanatına vardım bu sebeple buradayım,” dedi.
Elimi taşın altına sokmalıyım : ben de olmalıyım..
Başbakanımıza destek vermeliyiz , bu işte bir mühendis olarak bizde olmalıyız!
Diyerek duygularını dile getiren Serdar Erdoğanyılmaz, resmen aday adayı olarak bugün Ak Partili oldu ve çalışmaya başladı..
Bu günün sürpriz adayı bana göre : Serdar Erdoğanyılmaz’dır..
04 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co