Sular, “Bu hainlik, parlayan ülkemize yapılmıştır”

Sular, “Bu hainlik, parlayan ülkemize yapılmıştır”

Özel Sular Vatan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sular, Her Türlü Darbe, Darbe Girişimleri ve Antidemokratik Uygulamalara Karşı Gerçek Sivil Demokratik Hayattan ve İnsan Haklarına Saygıdan Yanayız” dedi.

Cumhurbaşkanımızın canına kastedilmek istenmiştir

Sular, Darbe girişimi Türk insanına yapılmıştır, sular, 21. Yüzyılda böylesi bir alçaklığın hem ülkemize hem’de Sayın Cumhurbaşkanımızın canına kastedilmek için yapıldığını dile getirerek 15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki süreçte Türk halkı tankların önüne yatarak demokrasiye sahip çıkmıştır.

Bu girişim ahmakçadır

Hasan sular, Ahmakça yapılmaya çalışılan darbe girişimini lanetliyor başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm milletimize geçmiş olsun diyorum. Bu süreçte hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum.

Tüm dünya bir kez daha gördü ki Türk milleti bu gibi cuntacılara asla bu ülkeyi teslim etmeyecek. İçerde ve dışarıda darbe girişimini destekleyenler Türk milletinin tek yürek olduğunu beyinlerine kazımışlardır.

Sivil, Demokratik, Hayattan ve İnsan Haklarına Saygıdan Yanayız

Sular, 15 Temmuz 2016 günü akşam saatlerinde Türkiye’de bir askeri darbe girişimi gerçekleşmiştir. Darbe girişimi sırasında oluşan şiddet ortamı ve yaşanan çatışmalar nedeniyle çok sayıda sivil, asker ve polis yurttaşımız yaşamını yitirmiş ve yaralanmıştır. Askeri araçların, savaş uçaklarının şehir merkezinde, özellikle sivillerin yaşadığı alanlarda faal olması dolayısıyla da çatışmaların buralarda yoğunlaşması yurttaşlarda derin kaygı ve korkuya yol açmıştır. Bu arada kimi yurttaşların darbeye karşı demokratik sınırları aşan tepkilerine ve kimi linç girişimlerine de tanık olunmuştur.

Demokrasi olmazsa olmazımızdır

Özel Sular Vatan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sular, her zaman ve her koşulda demokrasiyi ve insan haklarını savunduğumuzu ve bu en temel ilkesel duruşumuzu kuvvetli bir şekilde sürdürdüğümüzü yeniden hatırlatmak istiyoruz. Demokrasinin inkârı ve temel hak ve özgürlüklerin ayaklar altına alınması anlamına gelen tüm darbe ve darbe girişimlerini

Kınıyor ve bir kez daha yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co