Su uyur düşman uyumaz !

Su uyur düşman uyumaz !

SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ DERLER

“Ezenin köpeği değil,  ezilenin aslanı ol ki, öldüğünde mezar taşına it değil, yiğit yazsınlar. Muhsin Yazıcıoğlu

On iki gün oldu, her akşam vatandaşlarımızla kent meydanında nöbete gidiyoruz. Bazen eşim ve çocuklarımla meydanlardayız. Çoğu gün arkadaşlarla.  Dün akşam Gazeteci Bekir Doğan, Eğitimci İbrahim Gülsu yol arkadaşımdı. Kırmızı alarm geçene kadar uyanık olmak gerek…

Ulucamide yatsı namazı sonrası, dostlarla ayak üstü sohbetlerimiz oldu.  12 Şubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek, Baro Başkanımız Vahit Bey, Tuncay Kazancı  gördüğüm dostlardı. Anladığım şu ki, olup bitenleri dostlar yakından takip ediyor. Olup bitenleri birbirimize yorumlarken, aramızda ortak değerlendirmeleri deı paylaştık.

Darbe girişimi ya da kalkışma diye isimlendiren son olayın senaryosu, başröl oyuncusu ve piyonları bir bir ortaya çıkıyor.  İç ve dış bağlantıları da biliniyor. Senaryo yani darbebeyi planlayan üst akıl. Peki kim bu üst akıl?

Bu konuda çok şey yazıldı ve çizildi. Hemen belirteyim ki dünyanın kaymağını yiyen  ve bundan vaz geçmeyi göze alamayan herkes üst aklı temsil ediyor.

Bunların ilk hedefi tabi ki enerji kaynakları yani petrol. Dolayası ile bölgemizdeki ülkelerin kaynaklarını sömürmek üzere korgulanmışlar. Bunu yaparken sözde kendi kadim medeniyetlerini de arıyorlar. Bunun için yüz yıllık planlar yapıyorlar.  “Yeni Dünya Düzeni son planları. Bunu gerçekleştirmek için islamı kendilerine karşı kutup olarak seçtiler. İkiz kuleleri vurarak kendi düşmanlarını kendiler çıkarttılar.(Ladin kendi adamlarıydı) Şimdi ki IŞID’ı çıkarttıkları gibi. Gerisini dünkü yazımda ele almıştım.

BUNDAN SONRA NELER YAPARLAR

Bunlar boş durmazlar, boşta değiller. Eee atalarımız boşuna mı demiş, su uyur düşman uyumaz diye. Dünya sermayesinin % 64’ü bunların elinde. Üst akıl ahtapot gibi, bir kolu uyuşturucu, bir kolu finans(altının yükselme nedeni anlatmıştım, Fuller şimdi altın topluyor) bir kolu basın, sivil toplum örgütü ve diğerleri.

Kendilerinin dünyanın efendisi olarak görüyorlar, nedeni güç ve para bizde diyorlar. . Onlara göre güçlü olan herşeye kadirdir(haşa)

Onlar istedikleri ülkede istedikleri kişileri iktidar edeceklerine inanıyorlar, bunun için herşeyi denerler ve aşağıdan yukarı stratejik planlar yaparlar.  Çabuk renk değiştirirler, para, kadın ve makam karşılığı adam satın almasını iyi bilirler. Ana stratejileri gebe koymaktan geçiyor. İnsanı iyi tanıyorlar, zaaflarımızı biliyorlar.

Onlar için iktidarla kim olursa olsun fark etmez, yeter ki  kendi menfaatlerine hizmet edilsin. Ancak menfaatlerine dokunulduğunda ala başlı it gibidirler.

İbrahim Gülsu hocam köyde ki köperlerinden örnek vererek; “ Bizim köyde iri köperler olur, uyur zannedersiniz, ancak yakın yerlerine yaklaştıklarında ürümeye başlar, üzerinize saldırır.”

Örnek yerine ‘cuk’ diye oturdu zannederim

Abdulhamid Han bunlara karşı baş eğmemiş bir liderdir ama onu da içerden vurdular.  Aslında korkaktırlar, AB’yi bu nedenle kurmuşlardır.

Düşmanı bölüp, parçalayıp, yıkıp paylaşmışlar.

Başardılarda, tespihin imamesini kestiler. Osmanlı yıkıldı ve tesbih taneleri gibi dağıldık.

Tanıtmaya devam edelim, uz yılana benzerler. Böyle bir sıfatı yakıştırdığımızda (aklınıza gelen ilk ülke İngiltere ve İsrail oldu değil mi), usturupludurlar, allekler, haindirler onlar için her yol ve yöntem mübahtır, değerleri ve ülküleri yoktur.

Diyeceğim şu ki dikkat etmek gerek, onlar için her yol mübah, bölünmeyeceğiz, kardeş olacağız, saflarımızı sıklaştıracağız.

Unutmayacağız ki Allah bizimle beraberdir.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co