Su Sporları Merkezi Tamam

Su Sporları Merkezi Tamam

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı

Su Sporları Merkezi Tamam

 

KAHRAMANMARAŞ- Kahramanmaraş’ta haftalık olarak yayınlanan gazetelerin sahipleri ile Kılavuzlu Su Sporları Merkezinde bir araya gelen Kahramanmaraş Gençlik ve Spor il müdürü Ali İhsan Kabakçı;” Su sporları merkezini kurmak benim hayalimdi oldu, sırada yamaç Paraşütü pisti ve yeri yapmak var,” dedi.

Haftalık 6 gazete ve 6 internet haber sitesi adına: Kahramanmaraş Gazetesi, www.kahramanmarasgazetesi.com.tr adına Bekir Doğan, Kimlik gazetesi ve www.maraskimlik.com adına Mehmet Fiskeci, Özgürhaber gazetesi ve www.marasozgurhaber.com adına Neşe Yıldızhan, Medya Gazetesi Halil Hınaz, Sonhaber gazetesi Adem Gemci, Kahraman Haber Gazetesi İsmail Koyuncu  ile Kılavuzlu Su Sporları Merkezinde bir araya gelen Ali İhsan Kabakçı , merkezi ve bölgenin güzelliğini anlattı.

kılavuzlu (18)

Kahramanmaraş’ın güzellikleri keşif edilmemiş , ham ve bakir bir bölge olduğunu anlatan Ali İhsan Kabakçı: “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapımı devam etmekte olan ve yapımında artık son aşamasına gelinen kılavuzlu su sporları tesislerinde tanıtım turu gerçekleştirildi.

Kabakçı, gazetecilerin sorularını cevaplıyarak: “ Gerek  tabiat güzelliği gereksede işlevselliği ile Kahramanmaraş’ ımızın  gözbebeği olacak bir proje Kılavuzlu Barajı üzerinde su sporları yaparak dünya çapında sporcular yetiştireceğiz,” dedi.

Haftalık gazetelerin sahipleri ve Basın mensuplarımıza burada tesis hakkında bilgi veren Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ali İhsan Kabakçı  ”Öncelikle buraya kadar gelip bizleri onurlandıran siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum.

kılavuzlu (15)

Bu tesis için çok çaba sarf ettik.Şuanda çok yol kat etmiş durumdayız.Akdeniz olimpiyatlarında Mersin limanına kurulan ekipmanların tamamını Bakanlığımızın desteği ile barajlar ve su cenneti Kahramanmaraş’ ınıza 23  tırla getirip kendi ekibimiz tarafından bakımını yapıp bu tesise kurmuş durumdayız bu süreçte bize sayın Milletvekillerimiz,Valimiz,Büyükşehir belediye başkanımız ve ilimizdeki bazı kurum ve kuruluşların desteği büyük olmuştur.

Büyükşehir’e yakışan bir tesis oldu, 4 km. yolumuzun asfaltı da Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç tarafından yapılması ile ulusararası yarışmalar burada yapıla bilecektir..her türlü spor alanında sporcu yetiştirmek istiyoruz zaten diğer spor dallarında olduğu gibi su sporları alanındada çok yetenekli gençlerimizin çıkacağından eminim.Şuanda bir kano antrenörü , kürek, kano ve kürek malzemeleri alarak bugün gençlerimiz burada  çalışmalar yapılıyor.

kılavuzlu (17)

Geçmişte Çim Hokeyi,Eskrim,Atıcılık gibi dallarda ilimizde bir çalışma yoktu.biz destek verdikten sonra bu üç daldada şampiyonluklar geldi.İnaniyorum ki bu tesisden sonrada su sporlarındada İlimizden şampiyonluklar gelecek buda hem turizm hemde sportif anlamda Kahramanmaraş’ımıza büyük katkısı olacak.Proje şekillenip kendini göstermeye başladıkça verilen emeklerin yerini bulduğunu görüyoruz.Buda bizi daha da azimli şevkle çalışmaya sevk ediyor.Tesisimiz tamamlandığında tüm halkımızı buraya davet ediyorum”dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Onikişubat Belediyesi ile buraya bir piknik alanı oluşrutmak ve yeni yolları ile ulusalarası bir tesis kuracaklarını sözlerine ekleyen Kabakçı

Kılavuzlu Su Sporları Merkezi logosu ve ismi tescillendi.. Kahramanmaraş’ta artık, Kürek takımı, Kano takımı, yelkenli takımı ve her türlü su sporunu göre bileceğiz,” dedi.

Tanıtım ayağımız eksik

Kabakçı: “ 6 yıl sonunda güzel bir tesis ortaya çıktı ancak tanıtım ayağımız eksik bunu yaptığımız zaman buraya yapılacak oteller, lokantalar ve her türlü tesislerle burası Türkiye’nin göz bebeği olacaktır..ilk yarışmayı önümüzdeki yıl yapmak istiyoruz,” diye konuştu.

kılavuzlu (7)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co