Şu sazıma bir düzen ver !…

Şu sazıma bir düzen ver !…

Şu sazıma bir düzen ver !

Aldım bağlamamı elime, teller gevşek çalmıyor, bende başladım tıngırtadmaya:” Şu sazıma bir düzen ver , tellerde muradını alsın, THY Maraş’a  uçak seferi koysun, Milletvekillerimiz, sanayicilerimiz yollarda ölmesin !.. diye..

Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş, Ankara Maraş arası bir hayli uzak inşallah Ankara’ya sesimiz hoş gelir !..

Kahramanmaraş’ta en son uçağa yolcu olarak bineceklerden biri de benim..

Fabrikam yok, Ankara ve İstanbul da iş yerim yok, böyle olunca , buralarda bir toplantı olacak biri bizi davet edecek uçak biletini gönderecek !  belki !.. belki !..

Kahramanmaraş’tan uçağa binmek için: Özellikle Adana ve Gaziantep’e giderken ölenlerin listesini yıl başından önce yayınladım, Sonra buna Malatya ve Kayseri de var.. onuda ilave ettim.. daha kaç kişi ölecek diye de sordum ?… belki anlamazlar diye bir kere daha

Bu yollarda daha ne kadar Kahramanmaraşlının öleceğini de sordum ?..

Ak Parti gurup başkan vekili Mahir Ünal bey: “ Yazınız çok ağır olmuş, Kahramanmaraş’a uçak sefer konması sizin için bu kadar önemlimi ? dedi ve de ilave etti.. Bu işi çözeceğim dedi.. Benim için değil ama Milletvekilimiz Sıtkı Güvenç için ne kadar önemli olduğunu gördük..

Ankara’ya gitti, sonra THY yetkilileri ile görüştü.. Kahramanmaraş’a Nisan ayında uçak seferi koydurdu. Sabah 06 45 de Kahramanmaraş’tan giden Ankara uçağı gece saat 23 30 veya karşıdan geç gelmesi halinde en geç saat 24 00 de Kahramanmaraş’a hareket ediyordu.. haftanın 7 günü konan uçak sefer çok güzeldi. bir de doluluk oranı yakalamış yüzde 98 dolu gidip geliyordu..

Devlet Hava Meydanları internet sitesinde : Türkiye de en çok yolcusu artan hava limanın Kahramanmaraş olduğu ve 4. Sıra da yer aldığını görüyoruz..

Bütün bunlara rağmen : THY önce 7 günden 4 güne düşürdü, sonra 2 güne düşürdü ve çoğu zamanda uçuşlar iptal ediliyor..

Bu durum Sıtkı Güvenç’e  Dr.Mehmet Yıldırım Ramazanoğlu’na, Nevzat Pakdil’e, Mesut Dedeoğlu’na, Mehmet Sağlam’a, olmak üzere vekillere bildirdik ve THY genel müdürü ile görüşerek bu konuyu çözün dedik..

Bizde istedik ki bu defa Mahir Ünal olmadan işi çözelim istedik.. ama olmadı..

Hani bir söz var ya : Adalet herkes için, Kahramanmaraş Ankara uçak seferi de herkes için, bugün Kahramanmaraş Ankara uçak seferi olsa Sıtkı Güvenç trafik kazası geçirmeyecekti.. Salı günü sabah saat 06 45 de Kahramanmaraş’tan Ankara ‘ya uçağı olsaydı :  Sıtkı Güvenç bey, sabah kalkar uçağa biner Ankara ‘ya gider, Ak Parti gurup toplantısına katılır, gecede geri döner Kahramanmaraş’a gelirdi.. ildeki toplantılarına devam ederdi..

Oysa Sıtkı bey şimdi Kırıkkale Devlet Hastanesinde ölüm kalım mücadelesi veriyor..

TBMM Kahramanmaraşlı vekiller arkadaşlığını göstermeli !..

Milletvekili arkadaşlığı dayanışmasını göstermek için tüm milletvekillerinden şunu bekliyorum.. İstifa dilekçelerini yazarak sayın Ulaştırma bakan’ına çıkarak yarından başlayarak Kahramanmaraş’a haftada 7 gün uçak seferi istiyoruz, Sabah gelip, gece gidecek şekli ile diyecekler..

Bakan yok mu ? dedi.. ! o zaman Sayın Başbakan dan randevu alarak durumu anlatıp İstifa dilekçelerini önüne koymalarını bekliyoruz..

Eğer o çatı altında birlikte görev yaptıysanız: arkadaşlık bunu gerektirir !…

Ak Parti Milletvekilleri ile birlikte MHP ve CHP Milletvekilleri olmak üzere Kahramanmaraş’ın 8 milletvekilinden aynı duyarlılığı bekliyoruz..

Eğer bugün bunu yapamazsanız: Bugün Sıtkı beyin başına yarın sizin olamayacağını kim garanti ede bilir..? kimse edemez, bu uçak hepimize lazım..

Yetmez mi ?

Uçağa binmek için: Gaziantep, Adana yolu, Malatya – Kayseri yolu, ve Ankara yolunda verdiğimiz canlar yetmez mi ?

Kahramanmaraş için yapamıyorsanız: Kendiniz için yapın, Sıtkı Güvenç arkadaşınızın halini görün ve ona göre yumruğu masaya iyi vurun ?

THY yollarına ve Ulaştırma Bakanına gücümüz yetmiyorsa : Milletvekilliğinden toplu bir şekilde istifa edeniz !.. böylece tarihe geçersiniz Kahramanmaraş’ın yiğit insanları olarak anılırsınız.. hiç olmazsa bu onurlu duruşu bir kere gösteriniz, biz sizden bunu bekliyoruz..

Nevres’ler, Ali’ler, Sıtkı’lar, Durdu’ular artık uçak yolunda can vermesin yeter diyorum..

Kendiniz için bir onurlu duruş bekliyoruz..

Oyunu alarak vekil seçildiğiniz iliniz için onurlu bir duruş bekliyoruz !..

Sazım bozuk bu kadar çala biliyorum ..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

“Şu sazıma bir düzen ver !…” için 2 cevap

 1. İbrahim İNAL diyor ki:

  Bekir bey; bu kadar doluluk oranı olan seferler neden iptal oluyor anlamak mümkün değil, bu yanlışlıktan dönülürse sizin emeğiniz olacak inanıyorum. İnşaallah arzu ettiğiniz gibi sonuçlanır…

 2. Ökkeş Usta diyor ki:

  Vekilimize acil şifalar geçmiş olsun.
  Hava ulaşımının nekadar önemli olduğunu az kalsın canıyla ödeyecekti.
  Sayın vekillere ve büyükşehir başkanı erkoça iki sözüm var böyle kaza sizinde başınıza gelebilir,
  bende ikidefa antep ve adana yolunda mağdur oldum uçağı kaçırdım,
  THY’nin bu oyununa artık yeter deyin Kahramanmaraştan alınan seferler sürekli antebe verilmekte, buna dur demenin vakti geçiyor.
  Allah rızası için petrol sahibi sefa sezal’ın yanına gidin anlaşın, petrol istasyonu var olduğu müddet bu sıkıntılar bitmez,
  hukuk sürecini beklerseniz daha çok kazalar olacak, korkmayın gururunuz incinmez yükselirsiniz.
  Sizler şehrimizin yöneticileri olarak komşu illerin alanlarını kullanarak tüm kahramanmaraş halkının gururunu ayaklar altına alıyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co