STK’larını temsil edenler partili gibi olmamalı

STK’larını temsil edenler partili gibi olmamalı

Kahramanmaraş’taki sivil toplum örgütleri herhangi partiye meyilli olmamalı. Çünkü üyeleri arasında her türlü görüşe sahip inanlar var.

Kahramanmaraş’ta zaman zaman özellikle İktidar Partisi’ ne destek vermek için kendi üyelerinin görüşlerini biler almadan açıklama yapan sivil toplum örgütleri bulunuyor..

Daha önce Kahramanmaraş’ta 105 sivil toplum örgütü bir araya gelerek İktidar Partisi’ne  destek açıklaması yapmışlardı.  İktidar Partisi’ne yargı konusunda, vesayet sisteminin giderilmesi konusunda bir araya gelen sivil toplum örgütleri dün son olarak Özel İdare önünde bir araya geldiler ve 60 sivil toplum örgütü bu kez Milli İradeye Saygı  diyerek hükümete ve Ak Parti’ye desteklerini açıkladılar.

Daha önce 105 sivil toplum örgütü olarak destek veren STK’lar bu kez 60’a düşmüş ve % 40 sivil toplum örgütü fire vermiş.

Bazı sivil toplum örgütlerine bakıyorum bu güne kadar üyelerinin bile hakkını savunamamış. Bazı svil toplum örgütleri bu güne kadar bir kere üyelerin sorunlarını konuşmamış.  Sadece zaman zaman çıkıp Hükümete şirin görünmeye çalışanlar var.

Diğer zamanlarda neredesiniz?. Kahramanmaraş’ın sorunları olduğunda, üyelerinizin sorunları olduğunda sesiniz neden çıkmıyor? Kahramanmaraş’ın bir İstanbul- Ankara uçuş saatini yıllrdır düzeltilemezken seiniz neden çıkmıyor? Türkiye’nin bir çok yerinde özellikle Güneydoğu’da yol sorunu kalmazken neden Kahramanmaraş’ta ki ulaşım sorununu gündeme getirmezsiniz? Fabrikalarda çalışan işçilerinin asgari ücretleri belirlenirken neden sesiniz çıkmaz.  Kahramanmaraş’ın Turizmi konusunda neden sesiniz çıkmaz? Camilerin elektrik paraları cematten toplanmaya başladığında neden sesiniz çıkmaz?. Kahramanmaraş’ın eğitim sırlamasxındaki yeri nedeniyle  ve eğitim kalitesi’nin düşük olmasına rağmen neden sesniz çıkmaz?. Kahramanmaraş hizmet alamazken neden sesiniz çıkmaz? Milletvekilleri ve Belediye Başkanları seçilirken neden sesiniz çıkmaz?. Biz şöyle bir belediye başkanı ve milletvekili istiyoruz diye sesiniz çıkmaz?

Kahramanmaraş’In hangi konusunda sizin sesiniz çıktı ki? 60 sivil toplum örgütü bir araya gelseniz de Kahramanmaraş’In sorunlarını masaya yatırıp, öncelik sırasına göreiktidar partisinden neden bunu istemiyorsunu?.

Kahramanmaraşlı her kabine değişikliğinde Bakanlık  bekliyor.  Neden 105 şiniz yada 60’ınız bir araya gelipte biz Bakanlık istiyoruz diyemiyorsunuz?

Sizlerin sesi sadece Hükümete ve İktidar Partisi’ne destek ihtiyacı olduğu zaman mı çıkacak?

Neden Kahramanmaraş’ın menfatine olacak işlerde sesniz çıkmaz?

Tamam Sizler herhangi bir partiyi destekleyebilirsiniz?  ama sizler lütfen Kahramanmaraş’In sorunları konusunda da bir araya geliniz ve sorunların çöüzmünde de rol oynayınız? Birileri istedi diye çıkıp destek veriniz ama Kahramanmaraş içinde sizden açıklamalar bekliyoruz?.

Cami imamları bu tür organizelerde ön planda olmamalı. Çünkü Camiye sadece Ak Partililer değil her görüşten insan gidiyor.  Cami imamları herhangi partiye destek veya leyhte açıklamada bulunmamalı. Onları görevleri bellidir.

Evet Siyasi istikrar çok önemli.  Gereken desteği yeri geldiğinde hep beraber verelim. Ama sadece hükümete destekte bir araya gelmeyelim. Kahramanmaraş’ın sorunlarında da bir araya gelelim. Çözüm sunalım ve iktidar partisinden yapılması gereken hizmetleri isteyelim.

Sadece Hükümete destek mi verilmesi  lazım. Yeri geldiğinde yolsuzluk yapanları da sorgulayalım? Hükümet yolsuzluğa bulaşanlar için ne yapmış onu da sorgulayalım?

Başbakanımız dediği gibi geçmiş iktidarlar  zamanında 60 Milyar dolar hortumlama oldu. Bunlar bitti. Artık halkımızı soyan yok derken, İktidar Partisi’ne ait 4 bakanın çocuklarının karıştığı yolsuzluk operasyonları sonrasında yine Başbakanın dediği gibi 120 milyar liraya mal oldu demesinden hareketle ülkeye bu kadar zararı verenlerden de hesap sorulması lazım.

11 Yılda 20 Milyar dolar IMF olan borucumuzu ödedik derken diğer yandan bir hafta içerisinde 120 milyar dolar zarar verenlerden de hükümetin hesap sorması gerekir?

Siğer yandan Baro Başkanı Av. Metin Doğan’ın Ak Parti il Başkanlı’na atanmasının ardın etik gereği Başkanlığını bırakması gerekir diye düşünüyorum.

Cumanız mübarek olsun.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co