STADYUM MU CEZA EVİ Mİ?

STADYUM MU CEZA EVİ Mİ?

12 Şubat Stadyumunda oynanan profesyonel müsabakalarda emniyet güçlerinin olağan üstü güvenlik önlemleri futbol severleri çileden çıkardı. Maçlarda gösterdikleri en küçük tepkide dahi polis memurlarının ikazıyla karşılaştıklarını ifade eden taraftar, deplasman maçlarında aynı uygulamayı görmediklerinin altını çizdi.
Geçtiğimiz sezon Kahramanmaraşspor’un PTT 1. Lig’de oynadığı Adanaspor ve Şanlıurfaspor maçlarında rakip taraftarların çıkardığı olaylar dışında 5 yıl içerisinde çok büyük taraftar olaylarına sahne olmayan 12 Şubat Stadyumunda bu yıl emniyet tedbirleri zirve yaptı. 365 polis memurunun, 46 özel güvenliğin görev yaptığı karşılaşmalarda toplamda 31 kamera da tribünleri görüntülemekte.
BİR MAÇTA 365 POLİS MEMURU 46 ÖZEL GÜVENLİK!
Futbol severlerin büyük ilgi gösterdiği karşılaşmalarda güvenlik amacıyla toplam 365 polis memuru, 46’da özel güvenlik görevlisi olduğu bildirildi. Taraftardan çok polis memurunun izlediği karşılaşmalarda taraftarın sahaya yönelik en ufak tepkisinde dahi emniyet güçlerinin olaya müdahale ettiği kaydedildi.

Stadyum mu ceza evimi (2)
5 YIL İÇERİSİNDE 2 MAÇTA TRİBÜNLER KARIŞTI
Kahramanmaraşspor’un iç sahada oynadığı iki karşılaşmada tribünler karıştı. Geçtiğimiz yıl PTT 1. Lig’de Adanaspor ve Şanlıurfaspor maçlarında konuk takımların taraftarlarının taşkınlıklarına sahne olan 12 Şubat Stadyumu, bu olayların haricinde çok büyük bir olaya sahne olmadı.
KULÜPLERE EKONOMİK YÜKÜ BÜYÜK
Maddi olarak çok zor dönemden geçen Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’a emniyet tedbirleri de fatura ediliyor. Stadyumda görevli polis memurlarının kumanyasını karşılayan kulüpler, aynı zamanda özel güvenliğe de maç başı ayrı bir ücret ödemekte.
BBG EVİNDE BU KADAR KAMERA YOK!
Kahramanmaraşlı taraftarları çileden çıkaran bir diğer konuda stadyumun 31 farklı kamera ile görüntülenmesinde. Stadyuma ait 24 kameranın yanı sıra, 7 polis memuru da farklı noktalardan tribünleri görüntülemekte.
STADYUM KAMERALARLA DONATILDI
Geçtiğimiz sezon öncesinde modernizasyonu gerçekleştirilen 12 Şubat Stadyumunun 24 noktada güvenlik kamerası yer almakta.
12 Şubat Stadyumu doğu, batı, güney, kuzey cephelerinde 360 derece dönerli Mobese Kamera sistemi bulunmakta. Stadyum içi kapalı tribün açık tribün(maraton), güney ve kuzey kale arkalarını gösteren 360 derece dönerli Mobese Kamera sistemi bulunmakta.  12 adet Stadyuma giriş kapısı bulunmakta olup tüm kapılarda kamera sistemi mevcut. Sporcu girişinde 2 adet (evsahibi ve misafir takım) , protokol girişi 2 adet, sporcu soyunma odası (ev sahibi takım) 1 adet, misafir takım sporcu girişi 1 adet, müsabaka hakemlerinin girişi 1 adet kamera sistemi bulunmakta. Protokol girişi dahil iç bölgede bulunan (koridorda sporcuların soyunma odaları bölümünde) kameralar konuşulan sesleri dahi kayıt etmektedir. 12 Şubat Stadyumunda bulunan kamera sistemleri 24 saat aralıksız kayıt yapabilmektedir. Ayrıca Stadyumda Jenerötör bulunduğundan elektrik kesintilerinden etkilenmemektedir.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün güvenlik nedeniyle kurduğu bu sisteme rağmen stadyumda taraftardan çok emniyet mensubu olması taraftarın büyük tepkisine neden oldu. Bu tepkiye kulüpler de ortak oldu. Önceki gün Büyükşehir Belediyespor Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Tayfun Şirin, konu ile ilgili rahatsızlıklarını dile getirmişti. Ayrıca, Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan’da emniyet tedbirleri ile ilgili her basın toplantısında sıkıntı yaşadıklarını kaydetmişti.

Stadyum mu ceza evimi (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

“STADYUM MU CEZA EVİ Mİ?” için 2 cevap

  1. Ahmet diyor ki:

    Evet gerçekten de durum çok kötü maç bitiyor polisler hadi ne bekliyorsunuz gitsenize diye bizi yolluyorlar sanki biz olay çıkartıyoruz.

  2. Orhan diyor ki:

    Geçen gün akşam oynanan maç bitince ordaki polisler hadi gidin ne bekliyorsunuz dedi bende istediğim kadar beklerim diyince beni zorla çıkartmaya çalıştılar…

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co