Siyasetteki ince hesap

Siyasetteki ince hesap

SİYASETTEKİ İNCE HESAP

Seçimlerden önce çok yazdılar: Aman dikkat diye! Dinleyen olmadı..!

Milletvekili sıralaması ve adaylar bizi mutlu etmedi Ama oyumuz yine de Ak Partiye diye defalarca yazdılar, söylediler … inanmadık ve inandıramadıkkk…

Burnundan kıl aldırmayanları yazdılar, …biz kim diye sormadık  ?

Sonuç ve gidişat kendini gösteriyordu endişemiz var diye söyledik …

Gazetemiz yazarlarından bazıları Mutlu olmadığını yazdı …

Yine gönlüm hoş değil diye yazdı … bizleri ve Ak Parti yönetimini çok uyardı ama dinleyen olmadı…

Çarşambanın gelişi Salı gününden belli idi …

Bugünden sonra ne olacak ? Biz ona bakalım..!

MHP- CHP ve HDP üçlüsüne hükümet kurduracaklar..

Olmadı: MHP ve CHP , HDP dışarıdan destekli hükümet kurduracaklar..

Proje ise :

Birinci bölüm: Abdullah Öçalan’ın af edilmesi, Kobeni bölgesinde : Irak, Suriye ve Türkiye toprakları ile bir kürt devleti kurulmasıdır..

Bölücü başı da devlet başkanı olacaktır.. iç savaş çıkması halinde Öcalan öldürülecektir…

Bu oyunun tutması için :

Ak Partiye korku politikası uygulanmaya başladı..

Sesinizi çıkarman ! dosyalarınızı açarız ? .. kafamızı bozarsanız 4 eski bakanı yüce divana gönderiz ! Bakanlarınızı asarız, keseriz ! idam ederiz..!

MHP ve HDP’ilerin söylemleri : dosyaları açarız idamla yargılarız bunu dillendirerek halka ve Ak Parti kadrolarına korku salmaya çalışıyorlar..

Herkese ceza evi yolu görülecek diyerek Ak Partileri korkutmaya başladılar..

Ayaklı gazeteleri ise burada : poppoganda aracı olarak kullanıyorlar..

Saf insanımız ise bu oyuna geliyor.. Ak Partinin kökü yok eriyip gider güvenmeyin diyorlar..

Ak Partinin kökü : Milli Selamet Partisine dayanır yani 1961, Ak Partililer bugün 54 yaşında, oysa MHP’liler şunu söylemeye başladı: Ak Partinin kökü yok !..

Ak Parti erir ANAP gibi gider !

Hayır efendim: Ak Parti ANAP değil, Ak Parti Milli Selamet Partisi Prof.Dr. Necmettin Erbakan hocamın kurduğu , Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi ile devam eden 54 yaşında bir parti …

Oyu düşer kalkar ama: Ak Parti 54 yaşında bir parti oyları bir yere gitmez !..

MHP’nin CHP’nin ne kadar geçmişi varsa , Ak Partinin de o kadar geçmişi var.. Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, ilimizde Veysi Kaynak, Hanefi Mahçiçek, diğer parti yöneticileri Allah aşkına Refah partili değil miydi ?..

Milli Selamet Partili , Milli Nizam Partili değimliydi? Ali Sezal kimin Belediye başkanı kimin milletvekili idi…

Daha yaşlı olanlar ise : Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi üyesi değimliydi ? bunların kökü olmuyor, MHP kökü oluyor, Ak Parti eriyecekmiş miş? Miş !

Buradan Ak Parti kadrolarına sesleniyorum: Bugün bu dava 54 yaşında hepimizin geçmişi var kökümüz var.. silkinin ayağa kalkalım..

MHP , CHP, HDP , Ak Parti bundan sonra düşerek ANAP ‘in konumuna düşer diyenlere şunu söyleyelim, biz toplama deşirme bir parti değiliz, 54 yıllık geçmişimiz var, bugün partimizle doğan çocuk 54 yaşındayız yıkılmayız dememiz gerekir..

Ak Partililere korku verme projesinde : Ak Parti erir yıkılır gider diyorlar.. bizim gençler ise veya tarihimize bakmayan partililerimiz ise buna , bu oyuna geliyor..

Hiçbir Ak Partili, milletin iradesine bir şey demez saygı duyar!  Milletimiz bizi yüzde 41 oyla Türkiye’in en büyük partisi olduğumuzu ancak bizim nerede hata yaptığımızı göstermek için ince bir ayar yaptı..

Ak Parti 54 yıl geçmişi olan bir parti oyumuz düşer- kalkar ama bir CHP ve MHP kadar geçmişi olan bir partidir..

Ak Partiye oy veren vermeyen herkese teşekkür ederek: ince ayardan dersimizi almalıyız ve 54 yıllık bir parti olarak işimize bakmamız gerekiyor..

Uyanın kardeşlerim: biz 13 yıllık değil tam 54 yıllık partiyiz ve bir kökümüz var, bir gücümüz var !.. Dedem, babam Milli Nizam Partiliydi, bende onun devamıyım demeliyiz… Diye bilenler gelsin hele beriye…

Bu şoku atarak silkinip kalkmamız gerekiyor..

MHP ve CHP algı operasyonu yaparak : Ak Parti bitti diyerek korku salmaya çalışıyor uyanın biz düştüğümüz yerden daha gür kalkarız… Allah’ın izni ile…

Resmi kurum müdürlerini korkutuyorlar..: Ak Parti bitti, kendinize yer arayın diye, Ak Parti bitmedi önümüzdeki seçimde en az yüzde 55 oyla geleceğiz demeliyiz..

Bugüne gelinceye kadar: kaç defa partimiz kapatıldı.. Milli Nizam Partisi, Milli Selamet partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve son olarak da Ak Partiyi kapatmaya çalıştılar..

Uyanın kendinize gelin biz bundan sonraki seçimlerde yüzde 55-60 ile iktidara geliriz korkmayın, korku salmak isteyenlere fırsat vermeyin !

Ak Partiye oy vermeyenlere teşekkür edin, bizi kendimize getirdiler, buradan güçlenerek çıkacağız bunu görün, korkmayın sizi korkutmaya çalışıyorlar..

Ak Parti ANAP gibi erir diyen MHP’ilere şunu söyleyin: 2002 seçimlerinde MHP de hükümet iken de Baraj altında ? unuttunuz mu ?

Daha yazacaklar var da … yerim dar…

sağlıcakla kalınız

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co