Siyasette zor dönem

Siyasette zor dönem

Mart 2014 Mahalli seçimleri zor seçim !

Kış şartları, kapalı köy yolları ve kar mücadelesi

Sevilen aday, sevilmeyen aday savaşı

Herkesin hedefi ise Ak Parti !

Şöyle geriye dönük gazeteci notlarımı karıştırdım: 15 Aralık- 15 Mart tarihleri arasında genelde köy yollarımızın Kar ve sel sebebi ile kapalı olduğu bir dönem.. Mart ve Nisan ayı soğuk kar olan yıllar çok olur..1990 da 22 Nisan da kar sebebi ile köy yollarımızın kapandığını görüyorum..

Büyük Birlik Partisi Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşı 25 Mart Helikopterleri düştü 5 gün arama ve kurtarma çalışması yapılamadı.. o günü unutmayın..

Aralık- Ocak- Şubat ve Mart ayı Kahramanmaraş’ta kışın çetin geçtiği aylar, Şehir merkezinde olmaz ama, Andırın, Nurhak, Afşin, Göksun, Ekinözü, Elbistan, Çağlayancerit de kış çetin geçer..

Önümüzde bir mahalli seçimler var, Mahalle muhtarlarını, Belediye Meclis üyelerini, Belediye Başkanlarını hep beraber seçmeye çalışacağız..

Kış Şartları bize müsaade ederse..

Sandık görevlileri için zor bir dönem, güvenlik kuvvetleri için zor bir dönem, hele de Büyükşehir Belediye Başkan adayları için çok zor bir dönem..

Bugün ne aday adayları, nede seçmen olayın farkında oysa önümüzde zorlu bir seçim dönemi var, ayak oyunları var , kış oyunları var..

Sevgili dostlar..2014 Mahalli seçimleri gerçekten çok zor bir seçim olacak.. Adaylar için zor, güvenlik kuvvetleri için zor, kamu görevlileri için zor , zor bir seçim dönemi..

Her gönülde bir aslan yatar: Türkiye de yüzde 1,5 oy alan partinin büyükşehir belediye başkanı adayı veya ilçe belediye başkanı adayı kendisini şanslı görüyor.. görmesi de doğaldır inanmasa bu yarışa dahil olmazdı..

Ailesi var, dostları var, tanıdıkları var , yakınları var, şuradan bu kadar oy gelse ben seçimi kazanırım diyor.. hesaplar kendine göre doğrudur.. Kazanan adaylarda çıkacaktır..

Küçük ilçeler hariç : Şanlıurfa da Fakıbaba hariç genel olarak bizde oylar lidere yani Partiye verilmektedir..

Adayla olsa Ak Parti bugün bu oyu alamazı, oyu alan herkes kabul ediyor ki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan.

Küçük yerlerde : Sevilen ve geniş bir aileye mensup biri bağımsız çıktığı zaman seçimi çok rahat kazana biliyor.. veya Türkiye geneli yüzde 1 oyu olan bir partiden bile koyda , parti oyu olarak değil kendisi kişisel gücü ile seçimi çok rahat kazana biliyor..

Bağımsız aday çıkarımı bilemiyorum ama : Ak Partinin ilçe adayları belli olduktan sonra Türkiye genelinde ciddi oyu olmayan veya CHP veya MHP den aday olarak çıkacak kişiler var onların hesabı da parti değil kendi gücü ile belediye başkanı seçilmek..

Belediye Başkan adayı, Meclis üyeleri, iyi bir çalışma dönemi  ile seçimi biz kazanırız hesabı yapanlar var, herkes Ak Partinin adayını bekliyor..

Ak Partinin adayı şu kişi olursa ben maça 5 sıfır önde başlarım diyenler, o sevilmeyen aday adayının Ak Partinin adayı olarak ilan edilmesini dört gözle bekliyor..

Dün akşam konuştuğumuz bir aday adayı: “ Ak Parti şunu aday gösterilse ben maça 5-0 önde başlamış olurum, aday ilan edildiği an ise  bir tosun keseceğim.. eşe dosta ikram seçimi benim kazanmam garanti olur..” diyor..

Benim için bu bizim ilçede seçimi kazanmak çocuk oyuncağı olur, çok rahat seçimi alırım diyor ve ilave ediyor..seçim kazanmanın yolu karşı adaylara da bakar bazen diye..

Kış şartları, karşı partilerin siyasi atakları, ekonomik güç hepsi bir araya geldiğinde Mart 2014 mahalli seçimlerinin çok zor geçeceğini bugünden söyleye bilirim..

Kahramanmaraş’ta siyasetin şeklini bu gösteriyor ki Ak Parti belirleyecek… Herkesin gözü Ak partinin adaylarında..

Sevilmeyen kişiler aday olursa MHP ve CHP yada diğer partilerden aday olacak olan kişiler seçimi kazandık diyerek dört elle siyasette sarılacaklar..

Sevilen kişiler olursa : Biz yokuz diyerek bir kenarda bekleyeceklerinin söylüyorlar..

İyi günler..
2 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co