Siyasetin Suyu Bulanık

Siyasetin Suyu Bulanık

Dün Ak Partiye gittim, oğlunun tayini, kızının tayini, yada müdür yapmak isteyenlerin hepsi sıraya girmiş..hepsi ak partili olmuş… kimi de iş istiyor.. kimi tüp istiyor, kimi odun, kimi kömür istiyor.. isteyen isteyene !..

Oradan çıktım : CHP ve MHP de şöyle bir uğradım ne yapıyorlar diye.. Ak Partide olduğu gibi, Tayincilerden, odunu biten, kömürü biten, tüpü kalmayan, evinde yiyecek ekmeği kalmayan herkes Ak Parti, MHP ve CHP kapısına dayanmış..

Adaylara yapışıyorlar.. Allah Adayların yardımcısı olsun.. bir kısmı da aynı kişiler o partiden çıkıyor ona varıyor , ondan çıkıp diğerine varıyor.. vardığı yerde de klasik söz:”Bizim partimiz varken ben diğer partiler gitmedim, size geldim!” diye de ilave ediyor..

Dün bizim kafamızı ütüleyen biri oldu..

Sabah Mehmet Fatih Erdoğan hocamla da paylaştım:

Haberini yapalım diye bir aday çıktı yanıma geldi.. Partisinin adını ilk defa duydum, şöyle konuşmasına baktım, Kahramanmaraş’taki oyların yüzde 70 ‘in alacak gibi duruyor..

Bir büyüğümüz, bilge insan, Sevgili ağabeyim : İnsan siyasete girmeye karar verince, aklının yüzde 50 gider, aday olunca o kalan yüzde 50 aklının yüzde 50 yine gider, vay ondan sonraki haline derdi.. galiba haklıymış..

Türkiye de 25 parti seçime giriyor.. adı sanı duyulmayan bir partiden aday olan bir zatı muhterem yanıma geldi, hesap açık : açık ara önde olduğunu söylüyor..

Bu hesap nasıl diye sordum:  Ak Parti hükümeti olması dolayısı ile yıprandı, buradan kayacak yüzde 25 oy benim, Cemaat – Hükümet çekişmesinden kayan cemaatin oyu da benim, MHP , bir varlık gösteremedi, MHP aldığı oyun en az yüzde 25 bana gelecek, CHP’nin Kahramanmaraş’ta umudu yok, onların oyu da benim işte böylece 30 Mart seçimi kazanan, gülen taraf ben olacağım.. hesap açık,! Diyor..

Elinde kalem kağıt ciddi ciddi hesap yaptığını görünce : Sevgili ağabeyim doğru söylemişte , hatta eksik bile söylemiş , bu zatı muhterem aday olunca hiç akıl kalmamış !…

Mehmet Fatih Erdoğan: hocamla bunu paylaşınca güle güle bir oldu, bugün bir gerçek var, bir Maraş gerçeği var bunun görmeden böyle kör hesabı yapan da bugünlerde çok..

Orta da bir gerçek var: Kahramanmaraş’ta Ak Parti dışında bir partinin seçimi kazanması hiç mümkün değil, hale böyle adı sanı duyulmayan yeri yurdu olmayan bir partinin seçim kazanmasını bırakın 10 tane oy bile alması mümkün değil..

Seçimlerde  oy pusulasında Kura çekiminde : Ak Parti ile MHP arasına girerse diyeceğim yok, yaşlı ve gözü görmeyenlerin oyunu çok fazla alabilir..

Bir önceki dönem de alınan oy ortada, bu sebeple Kahramanmaraş’ta bugün için görülen ise Ak Parti , Dulkadiroğlu, Onikişubat, Göksun, Andırın, Türkoğlu, Afşin, Elbistan, Ekinözü , Çağlayancerit, seçimlerini rahat kazanır..Pazarcık ve Nurhak da ise ince hesap ile Belediye Meclisi üyelerini dengeli yazılması ile seçim yön değiştirecek gibi görülüyor..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini kimin alacağını sormak bile abes olur.. Bu sebeple Kahramanmaraş’ta siyasetin suyunu bulandırıp balık avlamaya çalışanlar var..

Ak Partinin işi de kolay değil, önce ki dönemlerde MHP ve CHP tarafından karşı siyaset yapılıyordu, bugün hemen herkesim tarafından karşı siyaset yapılıyor..

Herkesin bir hesabı var: Allah’ın da bir hesabı var, onun için bugünden şöyle olur, böyle olur demek belki yanlış olur, ama bize düşen günahlarımıza töbe ederek , dua etmektir.. Müslüman Bed dua etmez, güzellikler için dua eder, bizde ülkemize iyilik , güzellik ve huzur gelmesi için dua edelim..

Kim karıştırıyor bilemiyorum ama: Türkiye de birileri Siyasetin suyunu sürekli karıştırarak bulandırıyor, arada balık avlamak isteyenlerde oltaları ile suyun kenarına geldiler bile burada biz uyanık olmalıyız.. bölünmemeliyiz, dik durmalıyız, birlik içinde olmalıyız, aksi halde bizi hap gibi yutar bunlar..

Türkiye de gerçekleri bilmemiz , görmemiz gerekir..

Türkiye siyasetinin bulanık suyunda uyanıklar balık tutacaklar..

Aman dikkat diyorum..

İyi günler.
25 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co