Siyasetin Faktörleri

Siyasetin Faktörleri

30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan seçimler öyle kolayına kazanılacak bir seçim olarak da görülmüyor..
Ak Partinin seçimi kayıp edeceği ilçeler : ben buradayım huuuu ? diye bağırmaya başladı bile.. ama esas kırılma ise 18 Şubat Salı günü den sonra yaşanacaktır..
Bugün Kahramanmaraş’ta Ak Parti adayları seçimi kazansalar bile büyük oy kayıpları ile ucucuna seçimi çok zor kazanacaklar gibi , Belediye Meclis üyeleri dağılımı ise öyle istenilen seviyede olmayacak ve her partiden temsilci olacak gibi duruyor..
Önümüzde 48 gün var, Siyasette 24 saat uzun zaman ama, esas dananın kuyruğu 18 Şubat da kopacaktır.. Kırılmalar, Küsmeler ve Partiye değil başka partilere çalışmalar o zaman kendini gösterecektir..
Ak Partiden Belediye Meclis üyeliği için Para yatıranlar değil de : Para yatırmayanlar meydanda olmayanların belediye meclis üyesi listelerinde görülmesi ile esas dananın koruğu o zaman kopacaktır.. parti içi isyanlar o zaman başlayacaktır..
Belediye Meclis üyesi adayı olmak için Para yatıranlar silinip atılırken , ahbap çavuş ilişkisinden dolayı bedava yazılanlar Ak Partiden büyük kırılma ve kopmalara sebep olacaktır.. Bunun sinyalleri gelmeye başladı.. Belediye Başkan adayları seçimi kazanmamak için çalışıyorlar..
Ak Partiden Belediye Meclis üyesi adayı olmak için Para yatıran kendisine göre çalışma yapanlar listeye giremedikleri gibi, adı sanı geçmeyen adayın yakınlarının partinin belediye meclis üyesi listesinde yer alması ile 18 Şubat 2014 de asıl deprem o zaman olacaktır..
Bugün görüyoruz: Ak Parti Belediye Meclis üyesi adayları değil de kesinleşen ilçe belediye başkan adaylarının istedikleri listelere yazılmakta ve buda 18 Şubat Depreminin habercisi olarak görülmektedir..
29 Mart 2009 seçimlerini şöyle bir gözden geçirdim..Seçimi kazanan ak parti için bir ekip çalışması ve seçim ruhu vardı, bugün bu ruhu göremiyorum..
Ak Parti ruhunu kaybetmiş, adaylar ne yapacağını bilmeden bir o yana bir bu yana koşarken, verilen görüntü yalınız adam !..
Ak Parti Kahramanmaraş’ta seçim kazanmak için değil, seçimi kayıp etmek için yoğun bir çaba harcıyor.. bazı adayların yanlış seçiminin üzerine 18 Şubat’tan sonra Meclis üyesi seçimide eklendiği zaman işte asıl o gün siz manzarayı görün..
Önümüzde bugünden sonra 48 gün var ama , bu 48 gün uzun zaman, siyasette 24 saatte uzun zaman ama, görülen köyde kılavuz istemiyor..
Pazarcık- CHP , Ak Parti ve MHP arasında gibi görülüyor..
Çağlayancerit MHP ve Ak Parti arasında görülüyor..
Nurhak Ak Parti- zor ama CHP var..
Elbistan Ak Parti – MHP arasında görülüyor..
Ekinözü : CHP ve SP arasında görülüyor Ak Parti 4-5 parti olur..
Afşin MHP ve Ak Parti arasında
Göksun – MHP ve Ak Parti arasında,
Andırın- Ak Parti – CHP arasında
Türkoğlu Ak Parti alır gibi görülüyor..
Dulkadiroğlu Ak Parti
Onikişubat Ak Parti
Büyükşehir ise Ak Parti kazanır ama arada çok fark olacağına inanmıyorum..
Hemen şunu ilave etmek istiyorum ki : 18 Şubat dan sonra Belediye Meclis üyeleri kırılmasından dolayı saflar daha netleşecek o zaman bazı yerleri daha açık ve net söylemek mümkün olacaktır..
Ak Parti büyükşehir belediye başkanı ve ilçe belediye başkan adayları seçimi çantada keklik görüyorlar ama hiçte öyle değil..
Dulkadiroğlu ilçesine yazacakları 31 Meclis üyesinin her biri bir Necati Okay, Onikişubat ilçesine yazacakları 37 Meclis üyesinin her biri bir Hanefi Mahçiçek, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi adaylarının her birinin bir 49 Fatih Mehmet Erkoç gibi çalışmazsa Ak Parti seçimi bir çok ilçede kayıp eder, Büyükşehir de çok zor kazanır..
Bugün manzara bunu gösteriyor..
18 Şubat’tan sonra ise size tam net olarak bu sonucu göstere bilirim.. sebeplerini de yazarak.. İlçe ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri yazımı bize gelen gibi değil de ufuk vizyonlu kişilerden ve çevresi olan kişilerden yazılırsa bir diyeceğim yok o zaman denge değişir , bize gelen bilgiler var ki o listelerle bir çok ilçede seçim kayıp edilir.. bir çok ilçeden Ak Partiye Büyükşehir Belediye Meclis üyesi adayı da gelmez..
Bizden uyarması
İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co