Siyaset adabı ve Erkoç

Siyaset adabı ve Erkoç

Kahramanmaraş’ta basın mensupları olarak yıllardır çektiğimiz bir ızdırap ki nitelikli siyaset yapılmamasıdır..

Buradaki partilerin il başkanları veya ilçe başkanları yada milletvekilleri basın toplantısı yapıyoruz diyerek basın karşısına çıkarlar.. Genel başkanın birkaç gün önce yaptığı basın toplantısı veya basın açıklamasının aynısını okuyarak işi bitirirler..

Sonra da : Basın toplantısı yaptık, basın niye yazmadı diye bize sorarlardı..

Geçmişte MHP ilçe başkanlığı yapan Ömer Özkan ,bu ezberi bozarak kendi yaptıklarını yapacaklarını ve şehrimizin eksik gördüğü hizmetleri sıralamaya başladığı gün basın heyecan gelmişti..haberler yerini bulmaya başlamıştı.

Buradan şuraya varmak istiyorum: Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Fatih Mehmet Erkoç, aday olduğu günden beri takip ediyorum, liderinin sözleri değil , hep kendi yapacaklarını anlattı. Bugüne kadar kendini anlattı..

Partide hayırlı olsun ziyaretine gelenlere yaptığı konuşmada, Elbistan , Nurhak, Afşin de , Kapalıçarşı da esnaf ziyaretinde, Saklıbahçe de ve bir çok yerde ki toplantıda konuşmasını dinledim..: Hep kendini ve projelerini anlattı.

Bugüne kadar : Şu partinin lideri böyledir, o partinin lideri şöyledir , diyerek yada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: siyasi konuşmalarından alıntı yaparak, CHP lideri , MHP lideri şunları yapıyor gibi ağzından bir söz duymadım..

Fatih Mehmet Erkoç: tüm toplantılarında , Kahramanmaraş projelerini anlatmak da bazı zamanlarda ise Ak Partinin Türkiye genelinde yaptığı hizmetlerden söz ederek,” Hükümetimiz yaptı, bizde Kahramanmaraş’ta yapacağız,” şekli ile bir anlamda Siyasetin adabı ve nezaket ölçüleri içinde çok güzel politika yapmaktadır..

Şu partinin adayı böyle, o partinin adayı öyle diyerek adam endeksli ,kötüleme ve karalama üzerine bir siyaset takip etmemesi , Kahramanmaraş’ta siyasette bir nezaket ölçüsü getirdi, yeni bir söylem getirdi.

Ak Parti Onikişubat Belediye Meclis üyesi aday adayı Muharrem Erantepli verdiği yemek ve sonrasında yanlış servis edilen bir haberi dün akşam MHP’li dostlarla paylaştık.. bu konuda benim yazımı okumuşlar, sonra birinci elden konuyu benden dinlediler..

Yanlış bir çıkış, yanlış tepki, yanlış üzerine yanlış ve son Ak Parti açıklaması cevap vermekte yanlış olur, bu konuyu burada kapatalım kararı ile son bulan sohbetimiz sonucunda ortaya çıkan şu oldu: Adam endeksli değil , hizmet endeksli politika..

Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç , gerçekten seviyeli ve düzgün siyaset yapıyor, konuşmalarında hiçbir partiyi rencide etmeden, kendisinin yapacağını anlatıyor, Kahramanmaraş siyasetine yeni bir ivme kazandıracaktır, nitekim şu ana kadar da kazandırmıştır.

Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu günden bugüne kadar bir çok toplantılarını ziyaretlerini takip ettiğim sayın Fatih Mehmet Erkoç’dan ben duymadım, şu kişi böyledir, bu kişi öyledir, yada şu parti genel başkanı şöyledir diye bir tek kelimesini duymadım..

Fatih Mehmet Erkoç: kendi yapacağını ve projelerini anlatarak, nasıl bir belediye başkanı olacağını söylemektedir.. Bugün konuştuğunu , başkan olunca daha az konuşup çok dinleyeceğini söylemektedir..

Buda Kahramanmaraş siyasetine yeni bir olgunluk, yeni bir bakış, siyasette bir olgunluk dönemi getirecektir.. nitekim getirdi de.. Hiçbir aday göbekten aşağı vurmuyor, bu şehrimiz adına güzel bir gelişme ve bunun mimarı da Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir belediye başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç’tur..

Bize ne Ankara ‘ın gündeminden, onu Başbakan, Siyasi Partilerin Liderleri ve Bakanlar takip etsin, bize Kahramanmaraş gerekli:  biz Kahramanmaraş diyelim.. Kahramanmaraş siyaseti yapalım..

Fatih Mehmet Erkoç gibi herkes çıksın projesini anlatsın

Tüm partilerin adayından aynı şeyi bekliyorum, bırakın Ankara gündemini Kahramanmaraş için ne yapacaksınız onu anlatın…

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co