Sivil katliamı görmek isteyen Doğu Guta’ya baksın!

Sivil katliamı görmek isteyen Doğu Guta’ya baksın!

Suriye’nin Kuzeyinde terör devleti kurma hayalleriyle yaşayan PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG terör örgütü ABD’nin şımartmasıyla kendini dev aynasında görmeye başlamıştı. Türkiye’nin “Zeytin Dalı Harekâtı” ile nefesleri kesildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadesiyle inlerine girildi. Terör örgütü dağılacağını anlayınca destekçisi ABD ile algı operasyonuna başladı. Birçok senaryo yazdılar siviller ölüyor, Türk askeri kimyasal silah kullanıyor diye yaygarayı basıyorlar bütün algı operasyonları ellerine patladı.

Ey terör güruhu ve terör destekçiler! Eğer şerefli Türk askeri sivilleri düşünmese sizin kökünüzü 24 saatte kazır. Türkiye bir sivilin dahi zarar görmemesi için çok dikkat ediyor. Asil milletin tarihinde sivillere, savunmasızlara, kadın, çocuk, yaşlı ve aman dileyene kılıç kalkmaz, silah çekilmez.

Esad’ın zulmüne seyirci kalan ABD’nin Batı’nın sesi soluğu çıkmaz.  Konu Müslümanlar, mazlumlar olunca ses yok… Esad ülkesinin kuzeyinden haberdar değil terör örgütüne bırakmış. Ülkesini Rusya ve İran’ın İnisiyatif’ine bırakmış, bu iki ülkenin direktifleri ile ülkesini idare etmek istiyor. Esad yine kudurdu Doğu Guta ’da insanlık ayaklar altında zalim Esad Rus uçakları ile beraber sivil katliamı yapıyor. Kimyasal silah kullanıyor. Türkiye’den başka kimsenin gıkı çıkmıyor bu nasıl insanlık! Sivil katliamın çoğu da çocuk ve kadın BM nasıl oldu ise Doğu Guta ’ya insani yardım gitmeli diyor…

Yalnız Doğu Guta değil rejimin kuşatma altında tuttuğu bütün yerlere insani yardımın ulaşması, yaralıların tahliye edilmesini sağlaman lazım… Ey Birleşmiş Milletler! Katil Esad İnşallah yardımları engellemez. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın Türkiye mazlumların yanında olmaya devam edecektir. Terörün elinden kurtarılan bölgelerde Suriye halkı Mehmetçiği gördü mü bayram ediyor, yüzleri gülüyor. Kendi vatanlarına ve evlerine kavuşmanın huzuru içindeler. Tarihte de bu böyle olmuştur. Osmanlının olduğu yerde adalet ve huzur vardı. Suriye de rejim ülkeyi paramparça etti. Halkına zulmetti uçaklarla bombaladı doymadı, kimyasal silahlarla saldırdı. Her saldırıyı inkâr ediyor.

İdlib’e sarin gazıyla saldırdı. Binlerce kişinin ölümüne sebep oldu yalanladı. Ülkesinin birçok yerinde kimyasal silah kullandı son olarak Doğu Guta ‘da kullandı yüzlerce kişinin ölümüne sebep oldu. Katil Esad 2013 yılından beri kimyasal silah kullanıyor kimsede sesini çıkarmıyor. Kendi halkına bu kadar zulmü reva gören Esad hâlâ halkının bir arada huzur içinde yaşamasını istemeyen gözünü kan bürümüş, vicdan yoksunu halkı içinde din ve mezhep ayrımı yapan özgür iradesi de Rusya ve İran’ın elinde olan bir kukladır. Doğu Guta en fazla kimyasal silahın kullanıldığı bölge… Şam’ın doğusunda 400 binden fazla sivilin yaşadığı, yarısından fazlası çocuk ve kadından oluşuyor. Yaklaşık altı yıla yakın bir zamandır zulmediliyor. Doğu Guta abluka altında olduğundan yeterli gıda ve ilaç yardımı gitmediği için çocuklar ve hastalar yeterli beslenemediklerinden ölüme terkediliyor. Esad rejimi halkını kimyasal silah, sığınak delici bombalar, varil, misket, havan toplarıyla savaş uçakları ile öldürüyor.

Müslümanlarının umudu Türkiye’dir.   Ortadoğu’da Osmanlı merhametine, adaletine hasret…

İşte bu hasreti Türkiye bitirecek…

Allah-ü teâlâ yardımcımız olsun…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co