Şişme Oyun grupları çocukların ilgi odağı oldu

Şişme Oyun grupları çocukların ilgi odağı oldu

Kahramanmaraş Merkez metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından organize edilen seyyar oyun gurupları her gün farklı bir bölgede hizmet vermeye devam ediyor. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği şişme oyun gurupları, 5 Nisan İlkokulu bahçesinde faaliyet gösterirken 8 Ağustos Cumartesi gününe kadar Sakarya Mahallesinde çocukları eğlendirdi.

Çocukların yaz aylarında hoşça vakit geçirmesi amacıyla Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından ilçenin farklı bölgelerine kurulan çocuk eğlence parkları faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle yaz tatilini evinde değerlendiren çocuklar oyun parklarına yoğun ilgi gösterirken, aileleri de durumdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bu güne kadar Atatürk İlkokulu, Kurtuluş İmam Hatip, Fatih İlkokulu ve Ziya Gökalp İlkokulu bahçesinde hizmet veren şişme oyun gurupları, bundan sonraki süreçte ise 5 Nisan İlkokulu, Doğukent İlkokulu, Karacasu Vali Saim Çotur Yatılı Bölge Okulu ve Aksu İlkokulu bahçesinde faaliyet gösterecek.
Cumartesi güne kadar ise Sakarya Mahallesi 5 Nisan İlkokulu bahçesinde çocuklarla buluşacak olan oyun guruplarıyla ilgili konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, şunları kaydetti: “Geleceğimiz olan çocuklarımızın yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmesi amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Yaklaşık 2 ay boyunca devam edecek şişme oyun parkları Bayramdan sonraki ilk hafta hizmet vermeye başladı. Şuana kadar hizmet verdiğimiz tüm bölgelerde çok olumlu tepkiler aldık. Çocuklarımıza verdiğimiz önemi daha önce ortaya koyduğumuz faaliyetlerle de birçok defa gösterdik. Bundan sonraki süreçte de her türlü projelerimizde geleceğimiz olan çocuklarımızı da düşünerek faaliyet yapmaya devam edeceğiz”
Oyun guruplarına çocuklarını getiren velilerde hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co