Simya’dan öğrencilere Okçuluk eğitimi

Simya’dan öğrencilere Okçuluk eğitimi

Simya Eğitim Kurumları ata sporu olan okçuluğu öğrencilere güzel bir etkinlikle hem bilgilendirdi hem de eğlendirdi.

Okçuluk, kökeni insanoğlunun avcılık günlerine dayanan, oku bir yay aracılığıyla hedefe göndermeyi amaçlayan, her yaş grubundan kişilerin yapabildiği zevkli bir ata sporudur. Bu spor dalını diğer spor dallarından ayıran ve anlamlı kılan diğer bir özelliği ise bedensel engelli kişilerinde çok rahatça yapabildikleri ender spor dallarından olmasıdır.

Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak etkili bir amaç doğrultusunda yapıldığında kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götüren bir etkiye sahiptir.

Yaptığı etkinliklerle “önce insan” sloganını benimsemiş olduğunu yaşatarak gösteren Simya Eğitim Kurumları bu gün öğrencilerine güzel bir etkinlik daha yaşattı.

Konuya ilişkin Genel Müdür Muhammet Kasap, “Okçuluk bizim ata sporumuzdur. Öğrencilerimizin her alanda olduğu üzere spor dalında da başarılı olmaları bizlerin tek isteğidir. Simya Eğitim Kurumların olarak bugün Kahramanmaraş Anatolia Ay Yıldız Okçuluk Kulübü Başkanı Sayın Metin Kötüğ’yü konut ettik ve öğrencilerimize olimpik yay, geleneksel Osmanlı okçuluğu, makaralı yay hakkında genel bir bilgi aktarımından sonra tek tek ok atarak deneyimlemelerini izledik.” İfadesini kullanırken “Kahramanmaraş Anatolia Ay Yıldız Okçuluk Kulübü Başkanı Sayın Metin Kötüğ’ye de katkılarından dolayı Simya Eğitim Kurumları olarak teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co