Simya Koleji Açılıyor

Simya Koleji Açılıyor

KAHRAMANMARAŞ- Kahramanmaraş Merkez Onikişubat ilçesinde yeni bir okul açıldığını müjdeleyen Genel Müdür Muhammet Kasap: “ Simya Koleji, şehrimizde yeni bir okulculuğun kapısı olacaktır,” dedi.

muhammet kasap

Eğitim Sektöründeki başarısına Simya Kolejinide ekleyen Pianatik Eğitim Kurumları, Dünyadaki ülkelerin birçoğunda bulunan modellerin incelenmesinin ardından geliştirilen Yaşam Becerileri Merkezi şimdi Kahramanmaraş SİMYA KOLEJİNDE çocuklarımızla olacak… Öğrencilerimize sunacağımız birçok eğitim olanağının yanında yaşam becerileri merkeziyle öğrenciler ders ortamı dışında kendilerini daha özgürce ifade edebilecekleri ortamlarda hayata daha gülen gözlerle bakacak.

Yaşam Merkezi Atölyelerinde her yaş ve her kademeden çocuklarımız kendi gelişimlerine uygun ve  yeteneklerini hayal dünyalarıyla birleştirebileceği birbirinden farklı 8 atölye sayesinde istedikleri alanda özgürce ürünler ortaya koyabilecektir.

Alanında uzman kişilerin yer alacağı atölyelerimizde çocuklarımızın bedensel, sosyal ve zihinsel gelişimleri de desteklenmiş olacaktır.Gelin hep birlikte bu atölyelerimizi inceleyip, çocuklarımızı bu merkezle tanıştırmak için acele edelim..

MUTFAK SANATLARI ATÖLYESİ

Mutfakta biri mi var?

Bu atölyemizde öğrencilerimiz hem yeme içme adabıyla ilgili bilmediklerini öğrenecek, hem de yemek hazırlama, pişirme ve sunmayla ilgili becerileri yaparak yaşayarak öğrenecekler. Ayrıca çocuklarımız beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı beslenme ile ilgili  temel bilgilerden de faydalanma imkanına sahip olacaklar.

TEKSTİL TASARIM ATÖLYESİ

Minik eller kumaşa, makasa dokunuyor…

Bu atölyemizde öğrencilerimiz kendi becerilerini, iğne ve ipliğe dokundurarak farklı model ve tasarımlarla açığa koyabilecekler…Kumaşa,düğmeye, makasa, iğneye, ipliğe dokunan genç eller üretmeyi öğrenecek ve kendi ihtiyaçlarını da karşılar duruma geleceklerdir.

DÜŞÜNME BECERİLERİ ATÖLYESİ

Her çocuk içindeki saklı cevherin açığa çıkarılmasını bekleyen değerli bir hazinedir. Bu kapalı kutunun açılması da çocuklarımızın problem çözme yeteneklerinin geliştirilmesiyle sağlanacaktır. Problem çözme yeteneklerinin geliştirilmesine yardımcı olacak bu atölye, her yaş grubuna uygun zeka oyunları sayesinde onların düşünme becerilerinin gelişmesine yardımcı olacaktır. Çocuklarımız böylece farklı düşünmeyi de öğrenmiş olacaktır.

DRAMA-TİYATRO-MASAL DÜNYASI ATÖLYESİ

Bir varmış, bir yokmuş….

Teknolojinin hızla ilerlediği ve çocuklarımızın bilgisayar,internet ve akıllı telefonlardan başını kaldıramadığı günlerde Drama-Tiyatro ve Masal atölyesi çocuğunuzun bu ortamlardan biraz olsun uzaklaşıp kendi üretkenliklerini ortaya koyabilecekleri bir ortam sunacak. Hayallerini çepeçevre saran yepyeni bir dünya ile tanıştıracak, onların beden ve dil gelişimlerine de katkılar sağlayacaktır. Böylece çocuklarımız hayal dünyalarındakini somutlaştırma imkanı bulacaklardır. Böylece daha sosyal, iletişim gücü yüksek çocuklar yetişecektir.

ÇAMUR EV ATÖLYESİ

Yetenekli eller toprakla birleşecek ve daha üretken gençlik hayata merhaba diyecek…

Binalaşmanın her geçen gün giderek arttığı ülkemizde toprakla oynama, doğayla iç içe olma imkânı bulamayan yetenekli minik eller, çamur ev atölyesi sayesinde hem bireysel hem de grup çalışmasıyla istedikleri gibi toprağı şekillendirerek, çanak, vazo yapmayı ve süs eşyalarına istediği gibi şekil vermeyi öğrenecek.

AHŞAP VE OYUNCAK ATÖLYESİ

 

Çocuklar ahşap ve doğal malzemelerle iç içe…

Ahşap ve oyuncak atölyesinde çocuklarımız düşledikleri ve diledikleri her şeyi ağaçtan oyuncak ve malzemelere dönüştürme imkanı bulacak. Ahşabı birçok farklı materyal ile süsleyerek birbirinden farklı ve birbirinden güzel ürünler ortaya koyabilecek. Her çocuk kendi ahşabını kendine özgü şekillendirebilecek.

RENGARENK ATÖLYESİ

Fırçanın değmeyeceği hiçbir yer kalmasın…

Rengarenk atölyesinde, çocuklarımıza sınırlama getirmeden iç dünyalarındaki her şeyi fırçayala birleştirip tablolara yansıtabilecek ortam sağlanacak. Böylece çocuklarımız fırçalarla, boyalarla kendilerini özgürce ifade edebilecek, soyut her şeyi somuta dönüştürebilecek rengarenk bir dünyaya merhaba diyecek…

ROBOTİK ATÖLYE

İçindeki mucidi keşfetmeye, ortaya çıkamaya hazır mısın?

Bu atölyemizde öğrencilerimiz bilim ve teknolojinin sağladığı birçok olanağı değerlendirip, ortaya çıkan ürünleri inceliyor. Var olanla yetinmeyerek araştırmacı ruhlarıyla birlikte kafasında tasarladıklarını kendine sunulan imkân ve malzemelerle birleştirerek yeni icatlar ortaya koyabilecekler. Robotik atölyemiz böylece yeni icatlara yelken açmalarında çocuklarımıza birçok fırsatı sunuyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co