Simya Eğitim Kurumlarında Gelenekselleşen Güzellik

Simya Eğitim Kurumlarında Gelenekselleşen Güzellik

Günümüzde öğrencilerin ders başarısında nelerin etkili olduğu üstüne çok fazla çalışma yapılıyor. Ders anlatımı, öğretmenin özellikleri ve stili, motivasyon, zeka, ders çalışma becerileri gibi etkenlerin önemli olduğunun altı çizilirken, başarıyı artırmaya yönelik uygulamalar da bu etkenleri iyileştirme üstüne yoğunlaşıyor.

Bu minvalde başarı meşalesini her geçen gün bir adım öteye taşımayı kendine ilke edinmiş Simya Eğitim Kurumları, Genel Müdürü Muhammet Kasap;

“ Son zamanlarda yapılan bazı çalışmalar, fiziksel aktivitenin de akademik başarıda oldukça önemli olduğunu gösteriyor. Sağlık, insan yaşamının sürdürülmesinde, yaşam kalitesinin yükseltilmesinde ve korunmasında özel bir öneme sahip.

Sağlığın korunması ve geliştirilmesi kişinin öncelikle kendi sağlığına sahip çıkması ve sağlık bilincini geliştirmesi ile mümkün olabilmektedir.

Sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazların başında sportif aktiviteler, düzenli ve dengeli beslenme ilk sırada yer almaktadır. Eğitim kurumumuzun çatısı altında tüm öğrencilerimize bu bilinç empoze edilmeye çalışılırken, gerçekleştirdiğimiz çeşitli sportif aktivitelerle de öğrencilerimize yaşam boyu alışkanlık edinmelerine olanak sağlanmaktadır.” Dedi.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “ Simya Koşu Günü ” kapsamında 800,1.000 ve 1.200 m olmak üzere 3 kulvarda yarışan öğrencilerden dereceye girenlere madalya verilerek Spora teşvik edildiğinin de altını çizen Genel Müdür Muhammet Kasap;

“ Sağlıklı bireyler sağlıklı çocuklar yetiştirebilir ve elbette sağlıklı çocuklar ve gençler sağlıklı toplum ve dünya için temel oluşturmaktadır.

Spor, kültür ve sanatın bir toplumun gelişiminde en önemli unsurlardan biri olduğunun bilincindeyiz ve bu bilinçle de Simya Eğitim Kurumları olarak yenilikçilik, gençlik ve dinamizmin simgesi olmaya devam edeceğiz. ” İfadesini kullandı.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co