Şiirlerini parkta sergiledi

Şiirlerini parkta sergiledi

Şiirlerini parkta sergiledi

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraşlı genç Şair Narin Demirci, kartonların üzerine yazdığı şiirlerini Trabzon bulvarı Şelale Park da “Narince Şiir Sokağı” ismi ile şiir sevenlerle buluşturdu..

Geçen yıl aynı yerde birinci sergisini açan Narin Demirci, Şelale Park’a “Narince Şiir Sokağı”nı açılışında dostları gazeteciler onu yalınız bırakmadı..

Yağmura dayanıklı malzemelerden oluşturulan şiir sokağı 4 mevsim açık olacağını söyleyen  Narin Demirci. “Eli kalem tutan özellikle genç kuşaklara fırsat tanınması halinde Şiirin Başkenti’nden şiir fışkıracak, ben buna inanıyorum..”

narin (1)

diyen Demirci , “Bu memleket Necip Fazıl’ları, Mihriban’ın şairi Abdurrahim Karakoç’ları, Aşık Mahsuni Şerif’leri ve daha nicelerini yetiştirdi. Bu böyle kalmamalı. Üstadların yaktığı meşaleyi genç kalemler tutarak yürümeli. O meşaleyi biz taşımalıyız. Buna da bürokrasi ve diğer yetkililer destek vermeli. Birçok eli kalem tutan arkadaşım var ama mürekkeplerini gören yok. Yetkililer kalemimizi kırmasınlar, açsınlar” dedi.

Şiir sokağının açıldığı Şelale Park yetkilisi Alaaddin Önal da şöyle konuştu: “Şiirin Başkentinde böyle bir şey yapmak çok güzel. Bizim de çok hoşumuza gitti ve parkımızın içinde böyle birşeye müsaade ettik. İnsanlar da çok beğendi. Ortama da çok uygun oldu. Farklı bir şey yapıldı kentte. Artık parkımızın içinde kalıcı bir Şiir Sokağımız var. Gençlerimizin böyle farklı şeyler düşünmeleri çok güzel. Yolları açık olsun. Sahip çıkılsın.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co