SHMYO’da Afet Bilinci Eğitimi ve Acil Eylem Tatbikatı

SHMYO’da Afet Bilinci Eğitimi ve Acil Eylem Tatbikatı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından Bahçelievler Yerleşkesinde bulunan personel ve öğrencilere ‘Afet Bilinci Eğitimi’ verildi.

KSÜ akademik ve idari birimlerinde belli bir plan dâhilinde verilen afet bilinci eğitimleri, Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince Acil Durum Yönetim Başkanlığının “Afete Hazır Türkiye” projesi kapsamında Bahçelievler Yerleşkesinde bulunan akademik/idari personel ve öğrencilere afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler şeklinde anlatımla ve uygulamalarla verildi.

esmo-7

Eğitimin sonunda akademisyen, idari personel ve öğrencilerin katılımıyla tahliye ve acil eylem tatbikatı gerçekleştirildi.

Düzenlenen tatbikatın son derece başarılı bir şekilde sonuçlandığını söyleyen KSÜ Sivil Savunma Uzmanı Mustafa Demir, personellere ve öğrencilere verilen bu tür eğitim ve tatbikatların insanları afetler konusunda bilinçlendirme, afetlerin zararlarını en az indirme ve en az zararla kurtulma açısından önem arz ettiğini ifade ederek benzer tatbikatların Fakülte ve Yüksekokullarda gerçekleştirilmeye devam edeceğini söyledi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co