SGK’dan çalışma hayatında milli seferberlik ilanı

SGK’dan çalışma hayatında milli seferberlik ilanı

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Etkinlikleri kapsamında iş yeri ziyaretleri ve kayıtlı istihdamın artırılması için işyeri ziyaretleri gerçekleştiren Kahramanmaraş Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hüseyin Karagöz; “Sayın Bakanımızın Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafında çalışma hayatında milli seferberlik ilan etmiştir. Bizde bu kapsamda işyerlerine ziyaret ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

SGK İl Müdürü Hüseyin Karagöz; “Bilindiği üzere, istihdamın artırılması ve çalışma hayatındaki sosyal taraflarla diyaloğun güçlendirilmesi için Sayın Bakanımızın Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından Çalışma Hayatında Milli Seferberlik ilan edilmiştir. Bu kapsamda 687 sayılı KHK ile işverenlerimize önemli bir destek ödemesi hayata geçirilmiştir. Bu düzenleme ile hem istihdamın artırılması hem de olası kayıt dışı istihdamın, kayıt altına alınması amaçlanmıştır. Söz konusu prim teşviki ile diğer düzenleme ve uygulamalar hakkında 2017 yılı Mart ve Nisan aylarında Kahramanmaraşta ki işverenlerimize bilgilendirme ziyaretlerinin yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiş olup, İl Müdürlüğümüzde denetim görevini yürütmekte olan Sosyal Güvenlik Denetmenlerimiz ve diğer çalışanlarımızdan oluşturulan 14 grup halinde ilimizin işyeri yönünden faaliyet gösteren mahallerine rehberlik faaliyetleri yapılarak, işverenler bilgilendirilmektedir. Bu rehberlik faaliyetleri kapsamında hazırlanan Bilgilendirme Yazıları tüm işverenlere dağıtılmakta olup, sosyal güvenliğin önemi, yeni teşvikler ve işverenlerin sorumlulukları hatırlatılmaktadır. İşsizliği ve kayıt dışı istihdamı önemli ölçüde ve olumlu yönde etkileyeceğine inandığımız Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Etkinliklerimiz bu kapsamda devam etmekte olup umarım tüm işverenlerimiz faydalanır” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

“SGK’dan çalışma hayatında milli seferberlik ilanı” için bir cevap

  1. Harun dedi ki:

    Harun gül seferberligim varmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co