SEZAL; “GÖNÜL SİYASETİ YAPMAMIZ LAZIM” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

SEZAL; “GÖNÜL SİYASETİ YAPMAMIZ LAZIM”

Bu haber 25 Mart 2019 - 15:16 'de eklendi ve 2.369 kez görüntülendi.

SEZAL; “GÖNÜL SİYASETİ YAPMAMIZ LAZIM”

AK Parti SKM Programı çerçevesinde Kapalı Çarşı Bezirgânılar çarşısı esnaflarını ziyaret eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal; “Son 25 günde ciddi bir seçim çalışmamız oldu. Bu süre sonunda vatandaşlarımızın Cumhur ittifakına çok ciddi olumlu bakışları oldu. Ama şunu söyleyeyim. Ufak tefek eksikliklerimiz var. Bunu kabul ediyoruz. Gönül Belediyeciliği diyoruz ya, Gönül siyaseti yapmamız lazım. Sadece Belediyecilik anlamına sıkıştırmamamız lazım” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN CUMHUR İTTİFAKINI BAKIŞI İLE İLGİLİ BİR ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILDI.

Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, beraberinde AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, ile beraber Kapalı Çarşı’daki Bezirgan Çarşısındaki esnafları ziyaret etti. Burada Esnaflardan AK Parti’ye destek istedi. Ziyaret sonrasında Kahramanmaraş Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Sezal şöyle konuştu. “Seçim çalışmaları başladığında, Kahramanmaraşlı vatandaşlarımızın Cumhur ittifakını bakışı ile ilgili bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Son 25 günde ciddi bir seçim çalışmamız oldu. Bu süre sonunda vatandaşlarımızın Cumhur ittifakına çok ciddi olumlu bakışları oldu. Ama şunu söyleyeyim. Ufak tefek eksikliklerimiz var. Bunu kabul ediyoruz. Gönül Belediyeciliği diyoruz ya Gönül siyaseti yapmamız lazım. Sadece Belediyecilik anlamına sıkıştırmamamız lazım. Bizim siyasetçilerimizin, vatandaşlarımızın, gönlüne dokunacak işleri artırması lazım” dedi.

BEN NORMAL HAYATIMDAN HİÇBİR ŞEY DEĞİŞTİRMEMEYE ÇALIŞIYORUM


Sezal; “Ben bunun için Cumhur ittifakı siyasetçilerinin bunu yapacağını biliyorum. Bunun İçin bir çaba sarf ediyoruz. Vatandaşlarımız, siyasetçilerini daha çok kendi içerisinde görmek istiyor. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Ben bunun için bir çaba sarf ediyorum. Mümkün olduğunca, esnaflarımızı ziyaret etmeye çalışıyorum. 8 aydır bunun için bir çaba sarf ettim. Evime kendi arabamla, aracımı ben kendim sürerek gidip geliyorum. Evimin alışverişini kendim yapıyorum. Ben normal hayatımdan hiçbir şey değiştirmemeye çalışıyorum. Gördüm ki 8 aydır vatandaşlarımız bundan çok memnun oluyor. Kendi içinden olan insanı bağrına basıyor. Biz bunu eğer biraz kaybetmiş isek, ki eksiklerimiz var. Bunu toparlamak için canla başla çalışmamız lazım. Cumhurbaşkanımızın bir söylemi var. Diyor ki, “Biz zaten 17 yıldır hizmet ediyoruz. Ama biz vatandaşın gönlündeki yerini kaybedersek, yaptığımız hizmetin bir anlamı yok” diyor” dedi.

BİRDE GÖNÜLLERİNE DOKUNURSAK SIKINTI YOK ZATEN

Sezal; “ Bizim, bundan sonraki süreçte yapılan hizmetlerin yanı sırda canla, başla, vatandaşlarımızın gönlünden elini tutabilmemiz lazım. Eğer bunu yaparsak zaten, hiçbir problem yok. Vatandaşın yapılan hizmetlerin farkında olduğunu biliyoruz. Bunu zaten söylüyor. Cumhurbaşkanımız kadar kendilerine dokunan bir siyasetçi görmemişiz zaten, bunu yapıyoruz. Birde gönüllerine dokunursak sıkıntı yok zaten” dedi.

ESNAFLARIMIZDAN EN ÇOK BAĞKUR PİRİMİ YÜKSEKLİĞİ SIKINTISI GELİYOR

Sezal, “Seçim çalışları kapsamında esnaf ziyaretlerimizde en çok Bağkur Pirimi konusu gündeme geliyor. 1. Sıraya bunu koyabilirim. Burada vatandaşımızın son dönemde ekonominin daralmasından kaynaklı, bir durum olduğunu ve Bağkur piriminin esnafa çok yük olduğunu söylüyor. Çalışmalarımızın hepsini rapor edeceğiz. Geçen seçimde de rapor etmiştik ve bunun Cumhurbaşkanımız nezdinde çok ciddi bir değer bulduğunu biliyorum, bunu inceliyor. Buradan çıktıktan sonra da 15-20 sayfalık bir rapor hazırlayacak her milletvekili. Bunu 15- 20 içerisinde bizden istiyorlar. Biz önümüzdeki haftadan sonra meclis açıldığında bu raporu yazacağız ve bunu külliyeye ulaştıracağız. En çok sıkıntı Bağkur üzerinde, onu da inşallah yukarı yansıtacağız” dedi.

KESİNTİSİZ HİZMET ETMEYE, GÖNÜLLERİ KAZANARAK HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Sezal; “Son haftaya girdik. Ben Cumhur ittifakının bu seçimde birinci çıkacağından eminim. Bunu vatandaşımız görüyor. Yine en fazla vatandaşla hasbihal eden AK Parti siyasetçileri. Bundan emin olabilirsiniz. Şimdi 3-4 tane ekibimiz bu gün Kapalı Çarşı’da geziyor. Ben Kahramanmaraş’ın bütün ilçelerini gezdim. İlçelerimizin bir çok kırsal mahallelerine gittim. Bazı ilçelere dört kere gittim. Bütün Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımız bu gayrette. Ak Parti hem seçimden önce, hemde seçimden sonra bizlere ulaşabiliyor. İl Başkanlığı’nda ve İlçe Başkanlığı’nda zaman zaman Milletvekillerimiz vatandaşlarla bir araya geliyor. Bizler Şu gün, şu saate vatandaşlarımızla buluşuyor diye duyuruyoruz. Başkanlıklarımızda vatandaşlarımızı dinliyoruz. Bu seçimden öncede vardı, seçimden sonrada olacak. Vatandaşımız direk bizlere ulaşabiliyor. Sizler, Saat 9.00’ dan sonra Ak Parti’ye gidin sizi dinleyecek bir İl Başkan Yardımcısı var. İl Başkanımız vatandaşlarımızla görüşüyoruz. Bizler periyodik olarak bunu yapıyoruz. Herkese tek tek ulaşma şansımız olmadığı için biz buradayız, isteyen herkesle görüşürüz diyoruz. Burada vatandaşı ayağına çağırıyor algısı oluşturmaya çalışanlar var. Biz mümkün olduğu kadar geziyoruz ama, herkes aynı anda bizi bulamıyor. O yüzden biz sosyal medyadan, şu gün, şu saatte, şu başkanlığımızda şu milletvekilimiz var diye. Sıkıntısı, derdi olan varsa dinlemeye her zaman hazırız. Bunu her zaman yapıyoruz. Seçimden önce ve sonrasında da. Ben Ak Parti teşkilatları kadar sahada gezeni görmedim. O yüzden halkımız da bunun farkında. 31 Mart’tan sonra 2023’e kadar, Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi, kesintisiz hizmet etmeye, gönüllerini kazanarak hizmet etmeye devam edeceğiz Allah’ın izniyle” dedi.