Serdar Zabun

Serdar Zabun

Serdar Zabun

KMTSO

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun beyi ne zamandan beri tanıdığımı söylesem yaşı ortaya çıkacak, söylemiyorum..

Ancak : ilk günden hemen şunu söylemek istiyorum: Sayın Başkan Serdar Zabun’un biz yanındayız.. dün Mehmet Balduk, Kemal Karaküçük başkanı desteklediğimiz gibi bugünde Serdar Başkanının sonuna kadar yanındayım..

Şu kadarını söyleyim ki : Onursal Başkan Mehmet Balduk yönetimine giren Serdar Zabun, daha sonra 5.5 yılda Kemal Karaküçük yönetimi ile çalıştı..

20 yılı aşkın KMTSO yönetiminde ve odanın her kademesinde görev alan sevgili Başkan Serdar Zabun başkanımız bu görevi laiki ile yapacak bir başkandır..

Güler yüzlü, Nazik, giyinmesini ve nerede ne konuşulacağını iyi bilen,

yumşak huylu, İstanbul beyefendisi olan KMTSO Başkanı Sayın Serdar Zabun , Kemal Karaküçük başkanlığında da başkan yardımcısı olarak görev aldığı için odaya yabancı birisi değildir.. laik olan bir insan ve en güzelini yapacağına inanıyorum..

Nerede nasıl oturulur, nerede ne konuşulur, neyi ne zaman yapacağını çok iyi bilen bir insan olan Serdar Zabun, benim gördüğüm kadarı ile odanın çıtasını bir iki puan daha yükselterek gidecektir..

Gerektiğinde yumruğu masaya çok güzel vurmasını bilir..

Onun tek sevdası var : Kahraman şehir, onun tek aşkı Maraş’dır.. memleket aşığı bir insandır..

1 yıl sonra seçim var, aday olur mu ? olmaz mı ? o kendisini bileceği iş ancak, bu dönemde çok güzel bir oda başkanlığı yapacak en güzel insanlardan biri olarak görüyorum..

Serdar Zabun :  KMTSO için bir şanstır..

Biraz başa dönmek istiyorum: Malum gelişmeler ve Sayın Kemal Karaküçük üzerine kurulan kumpaslar sebebi ile, KMTSO Meclis üyeleri , yönetim, çalışanlar olmak üzere herkesin morali sıfır olduğu bir dönemde görev değişikliği yapıldı..

Kimsenin gülmeye ve kahkaha atmaya mecali yoktu.. orta da gülmeyi gerektiren bir durumda yoktu..

Daha önce de yazdım: KMTSO Meclis üyeleri ve Çalışanların tamamını morali eksi de olduğu halde bir meclis toplantısı sonrasında ise iftar yemeğine geçildi..

İftar yemeğinde : Meclis üyesinden çok gazeteci olduğunu ifade eden kişiler vardı..

Oysa bugün ilimiz merkezinde 3 günlük gazete, 1 haftalık gazete 5 15 günlük gazete, televizyon, internet siteleri üstü üstüne topladığımızda toplam yayın kuruluşu sayısı 22 geçmemektedir..

115 kişi gazeteci olarak gelmişti.. ilimizde aktif gazetecilik yapan sarı basın kartı sahibi ise 25 kişidir.. il geneli..de.. ama yemek olduğu zaman maalesef ki 150 kişi oluyor..

Bu sayıya sabah erken kalkanların açtığı internet siteleri dahil değildir..

Böyle bir ortamda görev devri ve iftar yemeği olunca, iftar yemeği soğuk bir ortamda geçti.. görev değişimi de öyle oldu.. buna bakarak yargılamak doğru değildir..

Bu sebeple : KMTSO başkanı Serdar Zabun, sanki soğuk bir kişi gibi anlayanlar olmuş, ki bu doğru değil, Serdar Zabun , beyefendi güler yüzlü çok tatlı bir insandır..

Her tuttuğunu koparan , kendi işinde başarılı olduğu gibi oda işlerini perde arkasından yürüten başarılı bir insandır..

Serdar Zabun KMTSO bir şandır..

Nerede ne ? konuşacağını iyi bilir..

Hatipliği güzeldir.. boş konuşmaz..

KMTSO yönetiminde Serdar Zabun’a her zaman ihtiyaç vardır.. önümüzdeki dönemde de Başkan olarak veya yönetim de görev alacağını düşünüyorum..

Serdar Zabun’suz bir KMTSO Meclisi düşünemiyorum..

Daha önce de yazdım: Sivil toplum kuruluşlarına seçilen, göreve gelen insanlara yardımcı olmamız destek olmamız gerekir.. ona çamur buna çamur at sonra kimi bulacağız ?..

Başkanlarımız olur olmaz ile yıpratırsak yanlış olur..

KMTSO Başkanı Sayın Serdar Zabun başkanımı bugünden destekliyorum ve sonuna kadar da kendisinin yanında yer alarak destekleneceğim..

90 yıllık KMTSO tarihinde oda başkanı olarak görev alan herkes az veya çok hizmet etmiştir. Ancak Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yıldızı Mehmet Balduk ile parladı.. Sayın Kemal Karaküçük ile zirveye koştu.. 5 milyar dolar ihracat hedefi ortaya kondu..

Bu ekibin içinde bel kemiği olan Sayın Serdar Zabun başkanımız görevini en güzel şekilde yapacak bir insandır.. KMTSO emeği geçen başkanlarımıza teşekkür ediyorum..

Ancak bizim ilin basını , sanayici ve iş adamları olarak buna sahip çıkmamız gerekir.. Serdar Başkanın yanında yer almalıyız..

Birlik olmalıyız, fitneye fırsat vermememiz gerekir..

Bu vesile ile Kadir Gecenizi tebrik ediyorum..

İyi günler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co