Serdar Erdoğanyılmaz !

Serdar Erdoğanyılmaz !

Serdar Erdoğanyılmaz

Bugün biraz.. hani derler ya azıcık, azıcık..bizden biri köşe yazarı olarak basın sektörünün içinde olan biri..

Çayı içilir, yemeği yenir ! sofrası açıktır..

En büyük özeliği : Maraş sevdalısı gerçekten Maraş sevdalısı biridir.. Bunu en iyi bilen ise Valimiz ilhan Atış olup, dağ bağ dolaşmadık köy bırakmadılar..

Fedakardır.. dostları için elinden gelenin fazlasını yapar !..

Altın gibi bir yüreği var !..

Hayatı ile alakalı kitap yazmak istediğim bir kişi : Serdar Erdoğanyılmaz !

Bizde bir söz var: “Bizden bir şey olmaz – komşuya bak!”

Yada : “Ev buz asından tosun olmaz !”

Bunun gibi ata sözlerini artırmak mümkün: Ancak gözümüzü açıp etrafımıza bakmamız gerekir.. Söz konusu Serdar Erdoğanyılmaz ise : Milletvekili de olur Bakan da olur !…

İnşaat Mühendisi, Avukat- Hukukçu, Yazar , iş adamı , Müteahhit Sayın Serdar Erdoğanyılmaz: “ Ak Partiden Milletvekili aday adayı !

İlk ne zaman tanıdığımı hatırlamıyorum:

TRT de Halit Kıvanç’ın sunduğu bilgi yarışmasında Türkiye birinciliği, İnşaat mühendisi olarak, İstanbul, Kahramanmaraş YSE – daha sonra Köy hizmetleri de uzun yıllar mühendis olarak çalışan: Şehrimize büyük hizmetleri olan biri..

Şevket Bulut’un Sarı Arabalar Kitabındaki yapıyı yıkan adam Serdar Erdoganyılmaz

Allah rahmet eylesin: Şevket Bulut ağabeyimiz: Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği, yazarlardan biri:  isminden pek söz edilmese de, yazdığı kitaplarla Üniversitelerde tez konusu olan bir yazarımızdır.

Sarı Arabalar, Al Karısı,Tarih de Türkiye en çok onu konuştu, Sınır Acısı, Mesait, Türklük ve Türkiye Sevgisi, Kefensiz ölüler ( Sarı Kamış olayını yazmış) daha bir çok kitap kaleme alan Şevket Bulut ağabeyimizi rahmetle anarken , Onan Sarı Arabalar kitabi ki YSE yani eski adı ile köy hizmetlerini anlatan eseri..

Bu dönemde Devlet Terbiyesi içinde : YSE de Kahramanmaraş ve köylerine hizmet veren Serdar Erdoğanyılmaz: daha sonra kendi inşaat bürosunu kurarak devlet memurluğuna veda ettikten sonra Kahramanmaraş’ta köy okulları, köprüler, yollar yaparak bugüne kadar Kahramanmaraş’a hizmet ederek geldi.

Oğlanı evlendirip kayın baba olunca: Baba sıfatı ile artık TBMM Türkiye bir dönem hizmet edebilirim, düşüncesi ile bir yola çıktı..

Aslında : Yabancı dili olan, İnşaat Mühendisi, Hukukçu bir kişi olarak İstanbul da çalışsa bugün çok farklı yerlere gelir belki de bakandı.. Bırakın milletvekili olmayı Bakan olabilirdi.. Bir Üniversite de rektör olabilirdi.. onu bunlardan alı koyan ise Maraş Sevdası..

Ben hep Serdar Erdoğanyılmaz’a şunu söylerim: bir insanın kendisini anlatması zordur ama müsaade et, senin kitabını ben yazayım..

Serdar Erdoğanyılmaz : efsanesi diye bir kitap yazsam:” Aaaaa bizim Serdar mııııı” diyeceklerini şimdiden o sesleri duyuyorum..

Konumuz olmamasına rağmen : Kısa örnek verdiğim Şevket Bulut ağabeyimiz gibi Kahramanmaraş’ta gerçekten hayatı Destanlaşacak çok kişi  var bunların hayatları bana göre kitap olarak yazılmalı, buda benim uzmanlık alanıma girer !..

Bunlardan biri de Serdar Erdoğanyılmaz: Serdar Erdoğanyılmaz Ak Partiden Milletvekili adayı olmalı !.. aday adayı bugün 7 Nisan da ilk 8 içinde milletvekili adayı olarak görmek istiyoruz..

Milletvekili olması yeterli mi derseniz bana göre yeterli değil: Ankara da aktif görev almalıdır..

Sevgili okurlarım: aslında Milletvekili olamazsa :  Kahramanmaraş Büyükşehir için iyi bir genel sekreterlik yapacak bir dostumuz..

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başkan’a danışmanlık yapacak bir güce sahip.. Bugün Büyükşehir sınırlarını çok iyi bilen her köşe de bir taşı olan biri Sayın Serdar Erdoğanyılmaz

Tercüme fazlası ile var..

Kamuda : hizmet fazlası ile var – masanın her iki yanında oturan biri..

Sayın: Serdar Erdoğanyılmaz ağabeyimiz, her oturduğu koltuğu dolduracak biri ..

Sözün özü : Serdar Erdoğanyılmaz, Milletvekili adayı olmalı.

Bu da yetmez: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç genel bir danışman olarak Erdoğanyılmaz’dan mutlaka yararlanmalıdır..

Kahramanmaraş’a daha bir 10 yıl yetecek enerjisi var bu güçten yararlanmamız gerekir..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co