Şengül Yiğit “Öğrenmede Motivasyon” Konulu Seminer verdi

Şengül Yiğit “Öğrenmede Motivasyon” Konulu Seminer verdi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve İlahiyat Öğrenci Topluluğu tarafından “Öğrenmede Motivasyon” konulu seminer programı düzenlendi.

Davranış Bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit’in konuşmacı olarak katıldığı seminer KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilirken, programın açılış konuşmasını İlahiyat Öğrenci Topluluğu Danışmanı – KSÜ İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Kahveci yaptı. Seminerin düzenlenmesine destek olan KSÜ Rektörlüğü ve üniversite çalışanlarına teşekkür eden Kahveci, programın yararlı olması temennisinde bulundu.

Açılış konuşmasının ardından “Öğrenmede Motivasyon” başlıklı seminer sunumunu gerçekleştiren Davranış Bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit, motivasyonumuzu etkileyen olumlu ve olumsuz etkenler hakkında bilgiler verdi. “Motivasyonumuzu arttırmak için önce kendimize acımayı bırakmalıyız” diyen Yiğit, duygu ve düşünce olarak kendimizi sınırlandırmazsak önemli noktalara ulaşabileceğimizi vurguladı.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Motivasyonu kaybetmemek için olumsuz eleştirilerin duyulmaması gerektiğine değinen Şengül Yiğit, “Bu dünyanın bir imtihan yeri olduğunu unutmayalım, yaşadığımız sıkıntılara bu açıdan bakmalıyız” şeklinde konuştu. “Hayatta geçmeyen tek yorgunluk gönül yorgunluğudur. Fizik ve beden olarak yorulmaktan çekinmeyin” sözleriyle gençlere seslenen Yiğit çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Seminer sunumunun ardından Şengül Yiğit’e İlahiyat Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nuri Kahveci tarafından oyma ceviz sandık hediye edildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co