SON DAKİKA
istanbul escort |

Şengül; “Kazanmak çok güzel bir duygu”

Bu haber 24 Haziran 2019 - 13:24 'de eklendi ve 2.651 kez görüntülendi.

  İl binasında açıklama yapan CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, “Evet kazandık, kazanmak çok güzel bir duygu. Bizlere bu duyguyu yaşatan, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, mevkitaşım Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na ve örgütüne kucak dolusu selamlarımızı ve saygılarımızı gönderiyoruz. Bu seçim Türk Siyasi tarihinde hiç unutulmayacak bir biçimde yerine alacaktır” dedi.

  Şengül; “23 Haziran’da gerçekleşen İstanbul seçimlerinin Vatanımıza, Milletimize ve 16 Milyon nüfuslu İstanbul’lulara hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yenilenen bu seçim üzerine birçok şey söylenebilir ve birçok kahramanı var. Bunların hepsine tek tek teşekkür etmemizde gerekir. Bütün bunları tek tek saymak yerine, Seçimin gerçek kahramanları olan 11 Milyon İstanbul seçmenlerini ve onların şahsında emeği geçen her partilimize, ittifak ortağımız olan İyi Partililere, Millet ittifakına destek veren tüm siyasi Parti Genel Başkanlarına ve üyelerine, önceki seçimde Cumhur İttifakına oy veren ama vicdanları yaralandığı için Ekrem İmamoğlu’na destek veren AKP ve MHP seçmenlerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

   İstanbul seçimlerinde söylenen bazı konuşmaları da eleştiren Şengül; “’Hiçbir şey olmadı desek te, mutlaka bir şey olmuştur” Söylemiyle, YSK’nın tabiri caizse cebimizde bulunan 20 TL’nin 5 TL’sinin Sahte veya Geçersizdir kararıyla, Devlete bağlı seçim kurullarının kendi atamasını yaptığı sandık başkanlarının özürlü yani Devlet Kurumu personeli olmadığı demesi gibi, YSK başkanının Şubat ayında taşıma seçmen yok deyip Nisan ayında ‘Pardon varmış Ben görmemişim’” demesi gibi, 13 Bin oy farkı için oyları çaldılar diyenlerin, 800 Bin oy farkı için ne diyeceklerini merak etmemiz gibi, Benim unutup, sizlerin aklına gelebilecek daha birçok vardır elbette, tarihe geçecek olan ama bu söylemlerden bir tanesi hiç belleklerden silinmeyecektir buna emin olun. Küçük bir çocuğun, belki de Türk Siyasetini başka bir noktaya taşıyacak o söylemi, “Herşey Çok Güzel Olacak Ekrem Abi” demesiyle Türk Demokrasisi yeniden şaha kalkmıştır” dedi.

  Şengül konuşmasının devamında; “Bizlere oy vermese bile, tüm Türkiye’ye bu demokrasi şölenini yaşatan tüm İstanbul’lu seçmenlerimize yürekten şükranlarımızı sunuyoruz. Şimdi kazanmanın haklı gururunu yaşayacaksınız, gülüp eğleneceksiniz elbette, Hakkınızdır abartmadan bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ama böyle zamanlarda herkesin Atasından, dedesinden tavsiyeler dile Getirirler ya; Benim babamda bizlere hep şunu söylerdi, Başınız büyüdükçe, siz daha çok küçülmelisiniz” açıklamalarında bulundu.

  Açıklamaya İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, eski CHP Milletvekili Mehmet Parlakyiğit ve partililer katıldı.