Şengül: “Bayrağımız indirilemez”

Şengül: “Bayrağımız indirilemez”

KAHRAMANMMARAŞ –CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül,” Diyarbakır’ın Lice İlçesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı bir Garnizon Komutanlığında Türk Bayrağının indirilmesi, toplumu derinden yaralamıştır. Çünkü Bayrak indirmek demek “ senin Egemenliğine son veriyorum” demektir dedi.

CHP Kahramanmaraş il binasında basın toplantısı düzenleyen Esat Şengül,  Terör örgütü geçtiğimiz Pazar günü, Hava Kuvvetlerine bağlı bir garnizona elini kolunu sallayarak girmiş, Devletin bölgedeki Egemenliğinin bittiğini, Hükümetin ve Genel Kurmayın bölgede hiçbir hükmünün kalmadığını ilan etmiştir. Acı ama maalesef gerçek böyle. Bunun anlamı böyledir. Bayrağımızı kimse indiremez, bunun bilinmesini istiyorum” dedi.

İşin aslına bakacak olursak;

Esat Şengül: İktidar Partisi ortaya attığı ya da kucağında bulduğu Çözüm paketini sona erdiremiyor. Çünkü söz verilen adımlar atıldığı zaman oylarının düşeceğini ve İktidarının sona ereceğini biliyor. Bu yüzden Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler bitinceye kadar oyalama taktiği izliyor. Terör örgütü ise seçimler biterse, hiçbir kazanım elde edemeyiz düşüncesiyle, Bingöl’de Karayolunu kapatıyor 12 gün boyunca ulaşım sağlanamıyor. Çocukları dağa kaçırıyor, Analar ağlıyor. AKP Hükümeti Türkiye Cumhuriyetinin Sembolü olan TC yi indiriyorsa, Bende Türk Bayrağını indiririm diye karşılıklı bir satranç oyunu oynuyorlar.

Artık Yeter

Şengül: Siz hangi oyunlar içerisinde olursanız olun, hangi hamleleri yaparsanız yapın. Ama bizim değerlerimize dokunmayın. Kürt sorunu çözülmelimi? Evet, çözülmeli ama sorun çözmek için, Bayrak gibi Millet gibi, Cumhuriyet gibi değerlerimiz üzerinden değil, Toplumsal Barışı Egemen kılarak, Birlikte yaşamak koşullarını sağlayarak sorunu hep birlikte çözebiliriz.

Ama sizlerin sorun çözme gibi bir derdiniz yoksa Bayrağı indirenler, Bayrağımızı beğenmiyorlarsa, istediği Bayrağın altında yaşamak için istediği yere gidebilirler. Bayrağın indirilmesine göz yuman yetkililer ise derhal istifa etsinler. Çünkü size mesaj verilmiştir. Egemenliğiniz sona ermiştir.

Besle Kargayı oysun gözünü.

Musul’da yaşananlar, Lice’de yaşanan Bayrak indirme olayından farklı olaylar gibi görünse de, ortak özellikleri her ikisi de Terör örgütü, her ikisi de AKP Hükümeti ile direk olarak işbirliği içinde bulunan örgütler.

Devlet, Terör örgütü diye adlandırılanlarla masaya oturmaz pazarlık yapmaz, kendi hedeflerine ulaşabilmek için onları besleyip büyütmez. Siz bunları yaparsanız, bir gün gelir onlarda kendi menfaatleri için, Silahlarını size doğrultular Devleti tehdit eden, Egemenliğini yok sayıyorum diyen eylemler yaparlar.

Maalesef İŞİD’te bu Hükümet tarafından büyütülmüş, güçlendirilmiş, şimdi bizim gözümüzü oymaya çalışmaktadır.

Yinede böyle bir olayı, iç Politika malzemesi yapmadan ne yapılması gerektiğiyle ilgili ortak akıl yürütmek gerekir. Toplumsal dayanışmayı sağlamak gerekiyor, haddini bilmesi gerekenlere, haddini bildirmek gerekiyor diye düşünmekteyim.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co