Şengül; “15 Temmuz, en hain darbe girişimidir”

Şengül; “15 Temmuz, en hain darbe girişimidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Eşat Şengül, 15 Temmuz’un yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklama da; “15 Temmuz, Türkiye Demokrasisi açısından, Tarihe not düşülmesi gereken önemli bir dönemeçtir. 15 Temmuz, en hain darbelerden biridir” dedi.

CHP İl Başkanı Esat Şengül; “Cumhuriyet Tarihi boyunca Demokrasimiz müteakip dönemlerde kesintiye uğramış, Siyaset kurumu ve Sivil toplum büyük bedeller ödemiştir.

15 Temmuz Darbe girişimini diğer Darbelerden ayırt eden faktörler; en hain darbe girişimi olmasıdır. Adeta Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şanlı üniformasını üstüne giymiş bir grup Terörist’in, Asker, Polis demeden Kadın, Çocuk ve sivil vatandaş demeden gözleri dönmüşçesine herkesin üzerine Silah sıkarak, Bombalar yağdırmak suretiyle girişimde bulunduğu, Demokrasi tarihimizin en kanlı darbe girişimidir.

Ne var ki; Böylesine içimize sızmış hain teröristlere rağmen, üniformasını Şanı ve Şerefi ile giyen Cumhuriyetimizin gerçek sahipleri, Subay, Astsubay ve Polislerimiz  “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek, darbeye karşı durmuş Yüce Türk Milletinin tek yürek olduğu zaman neleri yapabileceğini 15 Temmuzda tüm dünyaya göstermiştir.

80 Milyon tek yürek, sokaklara dökülmüş ve Darbeyi püskürmüştür. Demokrasi tarihimize Altın harflerle geçen 15 Temmuz’un En Büyük Kahramanları hiç kuşkusuz 249 Şehidimizdir ve Gazilerimizdir.

Demokrasi uğruna gözünü kırpmadan ölüme giden Şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine ve Milletimize bir kez daha Başsağlığı diliyorum. 15 Temmuz Darbe girişimcilerini bir kez daha lanetliyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co