Seneye hızlı başladık

Seneye hızlı başladık

2016 yılında : Ankara, Kuzuluk, Kayseri, Kırşehir, Ordu , Bitlis, Malatya, Elazığ , Bingöl, Muş  arasında mekik dokuduk nasıl geçtiğini anlamadım..

Perşembenin gelişi – Çarşambadan belli olur diye bir söz var ya..

2017 yılının gelişi aslında 2016 yılından belli gibiydi..

Ocak- Şubat , mart derken, bugün ayın 10 oldu ve 2017 yılına çok hızlı başladık..

İnsan ömrü çok kısa.. 10 Mart 2017 Mübarek Cuma.. Bu Cuma sabahının ayrı bir önemi var bizim için: Üniversite sınavına girecek çocuklara toplu dua var..

12 Mart 2017 Pazar günü Üniversite sınavının birinci basamağı var..

Günler Ceyhan nehri gibi akıp gidiyor..

Gün doğuyor.. hı demeden öğle oluyor, sonra birde bakıyorum ki Sır Barajı gölünün üzerinden güneş batıp gidiyor..

Sultan Abdulhamithan da Cuma Sabahı

Bugün Sabah Sultan Abdulhamithan camiin de sınava girecek öğrenciler için dua ve çorba ikramı var.. bu merasime katılarak dostlarla buluşmak üzere yola çıkacağız inşallah..

Dua- ne istersen ondan istemek, Her şeyi yaratan Allah ve bu dünyanın sahibi Allah bizde ondan hayırlısını istiyoruz, çocuklarımız için hayırlı olanı istiyoruz..

12 Mart 2017 Pazar günü Mücahit beyin, Betül hocamın Üniversite sınavı var.. onlara dua edeceğiz ki sınavı kazansınlar inşallah hep beraber..

Sınavlar, yollar , dağlar

Bugünden kendini gösterdi ki : Mart ayı da belli ki iki güne eşit bile olmayacak çok hızlı akıp gidiyor.. çok hızlı başladık.. böyle devam edecek..

Bizim için ise : İhlas Kuzuluk Kaplıcaları yani 11-25 Mart dönemi devremiz var.. bu sebeple Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Düzce, Bolu, Sakarya, Akyazı ilçesi Kuzuluk Mahallesinde ki devreye gidip geleceğiz..

Belki bir iki gün İstanbul

Kayseri den geçerken, Erciyes’e selam vereceğiz.. çünkü bizim Doktorun yeni mekanı olacak burası, dayımın çocuklarına selam vereceğim..

Kırşehir de dostlara merhaba diyeceğiz,

Kırıkkale de Maraşlılar Derneği Başkanı Nuh Baraklı’ya selam verdikten sonra Ankara da başta İsmail Bozbayır ve Yusuf Avan olmak üzere Ankara’ya selam vererek geçeğim..

Her çeşme başında durup soğuk suyundan çittikten sonra ,” Yol ver dağlar yol ver !” diyerek dağları aşıp gideceğiz..

Çeşme başında anılarımızı tazeleyeceğiz..

Her şeyin bir güzel yanı vardır..

Bir seferinde uçakla gittim, Kahramanmaraş – İstanbul, Kuzuluk, sonra aynı yolla geri döndüm.. peki heyecan sıfır.. anı sıfır oldu..

Karayolu yolculuğu : eğer vaktin varsa ayrı bir zevktir.. her çeşmede bir anın oluyor..

Çeşme başında duruyorum, soğuk sularını içiyorum, gezerek yola devam ediyorum, dostları görüyorum, her çiçekten bir koku alarak İhlas Kuzuluk Kaplıcalarını buluyorum ama biraz yorucu olsa da ayrı bir zevk alıyorum..

İhlas Kuzuluk Kaplıcalarında : Göksun’unlu hemşerimizi Metin Kişi, Yunus Arvas, Mehmet Taştan, Osman Özen abi, ve bizim döneme gelen ağabeyler, dostlarla  15 günlük bir tatili hani hak ettik ..

Seneye hızlı başladık dedik ya : 10-25 Mart Kuzuluk, sonrası bizim doktor için Kayseri de ev arayacağız, ev tutma yerleşme, hafta sonu Kayseri’ye gelip gitme ile günlerimiz geçip gidecek.. 2017 yılı bizim için bol km. bir yıl olacak..

Kayseri- Mersin, Maraş, bakalım başka nereye kısmet çıkacak.. bilemiyorum ama bir de tabi Bitlis’e gidip geleceğiz önümüzdeki günlerde..

Tabi birde : Kutsal topraklara ziyaret olacak inşallah

Kısaca: Hayat bizim için çok hızlı akıyor bakalım sonumuz nasıl olacak ? mevlam neylerse güzel eyler, sonumuz güzel olur inşallah..

Kar- Yağmur- Güneş – Soğuk – Sıcak derken biz Kuzuluk Kaplıcaların bu mübarek Cuma günü akşamı bulmayı hedefliyoruz..

Allah nasip ederse : Bugünden sonraki yazımızı İhlas Kuzuluk Kaplıcalarından yazarak sizlere ulaştırmaya çalışacağım..

İyi günler

 

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co