SEN NE ZAMAN BÜYÜDÜN…

SEN NE ZAMAN BÜYÜDÜN…

SEN NE ZAMAN BÜYÜDÜN…

Yine bir sevda, bir aşk, aşk derecesinde sevdiğimiz Allah-ü Teâlâ’nın emaneti olan evlatlarımız…

İşte bir evladımızı daha yuvasına uğurladık…

İkinci evladımız olan kızımız doğduğunda adını ne bırakalım diye düşünürken “ müjde, hayırlı haber” anlamına gelen Büşra ismini bırakmıştım, her şey daha dün gibi, yılların su gibi geçtiği ne kadar aşikâr öyle değil mi?

Zamanın kıymetini bilmek, her günü İslamiyet’in emirleri mucibince yaşamak, yaradılış gayemizin idrakinde olarak bir hayat sürmek; Rabbim bu manada bir ömür ihsan eylesin.

1 Mayıs 2016 günü kızım Büşra’nın düğün töreni vardı. Bağcılar Belediyesi’ne ait olan halk sarayı, düğün merasimleri için güzel dizayn edilmiş bir mekân, emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Büşra’m can özüm, her sözüne sadık kalan, nasihatlerimi can kulağıyla dinleyen, uygulayan İslam âlimlerinin buyurduklarını anlatınca gözleri parlayan evladım her işin asan olsun inşallah…

Bir gün, üniversitede okurken gece 03.00 civarı telefon ediyor. Telefonu açtığımda ağlıyor, hayırdır evladım diye sebebini sorduğumda sahurda arkadaşlarına temkin bahsini anlatıyor, yeme içme erken bırakalım oruçlarımız tehlikeye düşmesin diye telkinde bulunuyor. Arkadaşlarının çoğu bu konuya katılmıyor, ezan okununcaya kadar yenilir içilir gibi cevap veriyorlar. Can özüm de buna çok üzülmüş ve babasının sesini duyarak, her zaman olduğu gibi  yaşadığı bu olayı paylaşarak rahatlamak istemiş.

Bendeniz de “kızım, Allah-ü teala razı olsun. Sen emr-i bil maruf nehy-i anil münker görevini yapmışsın üzülmene gerek yok. Rabbim onlara da anlama idraki versin” demiştim de ne kadar rahatlamıştın, can evladım.

İşte bu can evladımızı, bir can evladımıza emanet ettik, mutlulukları için dua edeceğiz. Damadımız Eyüp’ü, öz ifadeyle oğlumuzu, evladımızı 1 Mayıs günü evimizden yolcu ederken Harun Arvas Abi’nin o gönüllere nakşeden davudi ses ile yürekten duası bir başka huzurun ifadesi oldu. Allah-ü Teala razı olsun Harun Abi. Ceddine rahmet, ömrüne bereket…

Evlatlarım Büşra ve Eyüp’ü uğurlarken Peygamber efendimizin buyurduğu şu iki hadis-i şerifi hatırlattım “eğer bir kişiye secde edilmesini emredecek olsaydım kadınları kocalarına secde etmesini emrederdim.” Kızıma bu manada eşine saygıda kusur etme telkinin de bulundum.

Bir başka hadis-i şerifte ise “sizin en hayırlınız eşine karşı iyi davrananızdır.” Oğlum sende eşine iyi davran, sizlere güveniyorum. Birbirinizi üzmeyin…

Haneniz huzurlu, aşınız şifa, ibadetleriniz makbul olsun…

Mutluluğunuz daim olsun.

Can evlatlarım, Büşra ve Eyüp gözlerinizden öperim…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co