Sen kim oluyorsun

Sen kim oluyorsun

Diyarbakır da Belediye Başkanı seçilen zevat “Petrolden Pay istiyorum” yada “Petrolden pay istiyoruz ” Demiş. Ne amaçla söylediği ,niye bu beyanatı verdiğini bilemiyorum ama,Türkiyenin tüm kaynakları bu ülkede yaşayan bütün vatandaşların ortak malıdır. Senin şahsına böyle birşey nasıl olur.?Sen kimsin ki  ayrıcalık yapıp petrolden pay istersin. Diyarbakır da sözde bir ayrıcalık mı yapmak istiyorsun. İstanbuldaki Köprüler nasıl ki Türkiyede yaşayan milletin ortak malı ise ,Diyarbakırda çıkan yer altı ve yer üstü bütün kaynaklar da Türkiyede yaşayan milletin ortak malıdır.

Kafandan ne geçiyorsa onu terk et. Sen kim oluyorsun ki  ayrı baş çekersin.  Size pabuç bırakmayız. Bu ülke üç beş çapulcuya bırakılacak kadar basit değil. Ayağınızı denk alın. İstanbul ne ise ,Diyabakır da odur. Hakkari ne ise Edirne odur. Bu ülkeyi size böldürtmeyiz.Artık bu sözlerden vaz geçin. Kıymetinizi bilin. Bu memleket hepimizin. Bu milleti ayrıştırmayınız. Bu toprakların üzerinde yaşayan kadar altında şehitleri  var. Biz bu toprakları  bayrağımızin kanı gibi kan akıtarak aldık.

İsmini kendi sayfalarımda yazmak istemiyorum .Ama  bu söylemlerinizi terk etmezseniz tarih sizi karanlık sayfalara gömer. Adam gibi ülkeye hizmet ediyorsanız edin. Bölücülüğe pirim vermeyiz.  Birilerinin maşası olmaktan çıkın artık. Anlayın artık. Kürtler de sizi sevmiyor.Kürtleri yeter kullandınız. Onları yabancılara peşkeş çektiğiniz yeter.

Petrolde,Türkiyenin bütün toprakları da bu ülkede yaşayan milletin ortak mallarıdır..Hattinizi bilin. Sınırlarımızı zorlamayın. Bizim kırmızı çizgilerimiz var. Tek devlet,tek millet,tek vatan,tek bayrak. Oturun oturduğunuz yerde.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co