Selvi; “KSÜ Yönetimini uyarıyoruz”

Selvi; “KSÜ Yönetimini uyarıyoruz”

   Eğitim- Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi Memursen Binasında basın toplantısı düzenledi.

Selvi; “KSÜ Yönetimi keyfi uygulamalarından ve baskıcı yönetim anlayışından bir an önce vaz geçmeli. Bu günkü toplantımız bir uyarı niteliğindedir” dedi.

  Selvi Konuşmasında şunları söyledi; Bugün Üniversitelerimiz ve özelinde KSÜ’de yaşananlar ve bu konu ile ilgili değerlendirmeler yapmak üzere Kahramanmaraş’a gelmiş bulunuyoruz. Bizler Üniversitelerin özgür bilim yuvaları olarak bilimsel çalışmaları temayüz edip,  toplumumuzun motor gücü olmasını bekler ve ümit ederiz. Ancak. Yönetim sorunları ve skandal uygulamaları ile kamuoyu önünde tartışılan üniversitelerin bilim hayatına katkısı son derece sınırlı hale gelir. Özellikle bu çerçevede maalesef, KSÜ’de fiili durum haline gelen, rektör ve yönetimin yasakçı, baskıcı, keyfi yönetim anlayışı ve uygulamalarına derhal son verilmesi için, bir ikaz olarak toplantımızı gerçekleştirmek için sizler aracılığıyla paylaşımda bulunmuş oluyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co