Sekiziz Sanat Topluluğu, KSÜ’de Resim ve Heykel sergisi açtı

Sekiziz Sanat Topluluğu, KSÜ’de Resim ve Heykel sergisi açtı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) ve Sekiziz Sanat Topluluğu tarafından panel, heykel uygulama etkinliği ile resim ve heykel sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Birlikte sergiler açma, ülkemiz kültür ve sanatına katkı sağlama ve her yıl farklı bir ilde açılacak sergi ile o bölgeyi yakından tanıma amacıyla yola çıkan 6 ressam ve 2 heykeltıraştan oluşan Sekiziz Sanat Topluluğu, KSÜ’de bir dizi sanat etkinliği düzenledi.

Sekiziz Sanat Topluluğu üyeleri ilk olarak KSÜ GSF Konferans Salonunda Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Elmas’ın başkanlığında panel oturumu düzenledi. Panel kapsamında Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Meliha Yılmaz ‘Çağdaş Türk Resim Sanatında Leopold Levy Etkisi’, Doç. Dr. Meltem Demirci Katırancı ‘Görsel Kültür’ ve Doç. Dr. Bülent Salderay ‘Algı Psikolojisi’ başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Sekiziz Sanat Topluluğu, KSÜ’de Resim ve Heykel Sergisi Açtı (1)

Panel oturumunun ardından KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Kırgızistan Dış İşleri Eski Bakanı Askar Aytmatov, KSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Solak, Prof. Dr. İrfan Ersin Akıncı ve GSF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı’nın katılımıyla GSF Sanat Galerisinde ‘Sekiziz+Biriz Resim-Heykel Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Sergide Sekiziz grubunu oluşturan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hüseyin Elmas, Doç. Dr. Oğuz Yurttadur, Gazi Üniversitesi öğretim elemanları Prof. Dr. Meliha Yılmaz, Doç. Dr. Meltem Demirci Katırancı, Doç Dr. Bülent Salderbay, Öğr. Gör. Necmettin Yağcı, Okt. Heykeltıraş Azimet Kahraman ve Ayvansaray Üniversitesi Öğretim Üyesi  Yrd. Doç. Dr. Dilek Oğuzoğlu’nun resim ve heykel çalışmalarının yanı sıra KSÜ GSF Öğretim Görevlisi Mehmet Aksoy’un çalışmaları da yer aldı.

Etkinlik kapsamında ayrıca Öğr. Gör. Necmettin Yağcı ve Okt. Heykeltıraş Azimet Kahraman tarafından “Heykel Uygulaması” da gerçekleştirildi.

Sekiziz Sanat Topluluğu, KSÜ’de Resim ve Heykel Sergisi Açtı (5)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co