Şekerbank’tan emekli olmak isteyen esnafa kredi desteği

Şekerbank’tan emekli olmak isteyen esnafa kredi desteği

Şekerbank ile KMESOB arasında imzalanan protokolle emekli olmak için birikmiş prim borcu olan esnaf ve işletmelere  borçlarını taksitle ödeyebilmelerine imkan sağlandı.

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği binasında düzenlenen törene Başkan Ahmet Kuybu, Başkan Yardımcısı Mustafa öz ve Şekerbank Kahramanmaraş Şube Müdürü Murat Özdemir katıldı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Şekerbank Kahramanmaraş Şube Müdürü Murat Özdemir, esnafa sağlanan destek hakkında bilgiler verdi. Özdemir şöyle konuştu; “ Şekerbank, emekli olmak için birikmiş prim borcu olan esnaf ve işletmelere, borçlarının taksitle ödemeleri için kampanya başlattı. Banka, gerçekleştirilen kampanya kapsamında 3 ay taksit erteleme imkanı ile 36 aya varan vade seçenekleri sunuluyor.

Anadolu’da yüz binlerce girişimcinin küçük birikimleriyle 61 yıl önce üretimi desteklemek için kurulan Şekerbank, esnaf ve işletmelerin Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK)’ya 50 bin TL’ye kadar olan borçlarının tek seferde ödeyerek emekli olmalarına olanak sağlayan bir kampanya başlattı.

Bizde Şekerbank olarak , yeni başlatılan kampanya ile prim borçlarını ödeyerek emekli olmak isteyen esnaf ve işletmelere uygun faiz oranları ve 3 ay taksit erteleme ile 36 aya varan vadelerle finansman desteği sağlayacağız.

Banka, emeklilik maaşının Şekerbank şubelerinden alacak olan esnaf ve işletmelere, yüzde 1.15’ten başlayan faiz oranları sunuyor.

Kampanyadan, SGK’ya birikmiş borcu olan ve ödenmesi halinde emekliliğe hak kazanacak esnaf ve işletmeler yararlanabiliyor.  Yıl sonuna kadar devam edecek kampanyaya, Şekerbank’ın tüm şubelerinden başvuru yapılabiliyor” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co