Şehitlikler ziyaret edildi

Şehitlikler ziyaret edildi

  Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü kutlama etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

 Kutlama etkinlikleri kapsamında Ulucamii’de Sabah Namazı’nın akabinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilerek şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimize dualar edildi.

  Program dahilinde daha sonra Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu. Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

  Daha sonra Valilik Çelengini Vali Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanlığı çelengini 2. Zırhlı Tugay K. Ks. Komutanı Tnk.Alb. Adnan Köşker ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelengini Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç sundular.

  Çelenk sunma programının ardından Sütçü İmam’ın kabri ziyaret edilerek karanfil bırakıldı ve dua edildi.

  Daha sonra kutlama etkinlikleri kapsamında Şeyhadil Mezarlığı’na geçen protokol mensupları burada da yeni şehitlik ve eski şehitlik olmak üzere her iki şehitliği ziyaret ederek karanfil bıraktılar ve dua ettiler.

  Burada kısa bir açıklama yapan Başkan Erkoç: “Kurtuluş Destanımızın 98. Yıldönümünde başta Sütçü İmam olmak üzere tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle yad ediyoruz. Kurtuluş Savaşı’mız da şehit olan şehitlerimize, Çanakkale’de şehit olan şehitlerimize, 15 Temmuz’da şehit olan şehitlerimize, terörle mücadelede şehit olan şehitlerimize, sınır ötesinde Afrin’de mücadelede ederek şehit olan şehitlerimize dualar ediyor saygıyla anıyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co