ŞEHİTLİK ŞEREFİ

ŞEHİTLİK ŞEREFİ

Yazıma mübarek üç ayları ve Cuma’nızı kutlayarak başlamak istiyorum. Allah(cc) nefsimizi ıslah noktasında bizlere yardımcı olsun. Devletimiz, milletimiz sağ olsun, ümmet huzur bulsun…

Gündemin arkasından yetişemiyoruz artık. Dün şu konuda yazayım derken, biran da gündem değişiveriyor ve farklı bir konuyu yazma ihtiyacı duyuyorsunuz.  Dolayısı ile üç farklı konuya değineceğim.

Birinci konu, şehitlerle ilgili. Biliyorsunuz, geçen hafta sonu, Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki üs bölgesine bölücü terör örgütü PKK’lılarca düzenlenen roketatar saldırısında şehit olan hemşehrimiz Sözleşmeli Piyade Er Onur Deniz kardeşimizi Rahmeti Rahmana teslim ettik. Biz insanlar Hay’dan gelir, Hay’a gideriz. Bu millet şehitlerine şükran borçludur, ailesine bu vesile ile başsağlığı dileriz.

Ancak, şehidimizin ardından gelen sosyal medyadaki bazı mesajlar beni çok düşündürdü. Garibanların çocukları can veriyormuş, zenginlere birşey olmuyormuş v.s.

Birkaç haddini bilmez, neler yazmış neler!

Bu şehilde düşünenlere haddini bildirmek gerek. Güzel kardeşim  elbette canımız yanıyor ve üzülüyoruz ancak şunu bilki, cennet kılıçların gölgesindedir. Adama demezler ki, Çanakkale’de yüzbinler şehit oldu, niçin elbette Allah İçin.

Manevi mertebelere inanmıyorsan sorun yok,  o zaman kendi değerlerinle konuş ve unutma ki, Allah(cc) yolunda ölenlere ölü denmez.

Tekrar kardeşimize mekanı cennet olsun diyorum.

BATI ORJİNAL BOYASINA BOYANIYOR

İkinci konu, batının tutumu ile ilgili. Batı ülkelerinin bu dönemde ülkemize karşı aldıkları tavır son derece düşündürücüdür! Tabi batı ile aramızda esen bu rüzgarların arkasında biz biliyoruz ki inanç ve kültür farklılıkları yatıyor…

Şöyle biraz gerilere gidelim. Avrupada keşifler yaşanırken, biliyorsunuz önce Amerika kıtasını keşfetti. Kızılderililer,  vahşi batılılar tarafından altın uğruna yok edildi.

Öte yandan, Afrikanın kara derili insanları ise o beldelere götürerek köleleştirdi ve sarı ırkı ise sömürdü.

Doymadı batının emperyal güçleri, 1. Dünya Savaşında bölgemizdeki petrolü fark etti, leş kargaları gibi Osmanlıya hücum ettiler! Sonra mı?

Batının doymayın nefsi döndükçe döndü. Bu doymak bilmeyen batılıların sosyal hastalıklarını dile getiren hemşehrim Dilipak, geçen hafta bu konuda harika bir yazı kaleme almıştı.

Diyor ki; “21.YY’ın “hasta adam”ı Avrupa’dır. Avrupa kendinden ibaret değildir.. Bir Medeniyet Projesi olarak, “emsali görülmemiş bir galibiyet mümessili” olarak “Avrupa (M)edeniyeti”   büyük sömürge imparatorluklarına dönüşmeden kendi aralarında bu yağmanın paylaşımı için 100 yıl süren savaşlar yaşadılar. Sonra ulus devlet projesi. Kilise öncülüğünde elde edilen yağmanın prensler tarafından ele geçirilmesi için başlatılan ulus devlet projesi, Laiklik tartışmaları, Sanayi devrimi, Fransız ihtilali, Kilise hiyerarşisi dışında örgütlenen, yeni Tapınakçıları; Masonların ortaya çıkışı, 1. Dünya savaşı, 2. Dünya savaşı, soğuk savaş, Faşizm, Komünizm ve Kapitalizm, Siyonizm, terör, savaş ve darbeler, kan ve gözyaşı….

SAVAŞTAYIZ

İkinci konu, bu hainlerin hesabının görüleceğine inancımızdır,  biz biliyoruz ki hukukun üstünlüğüne inanan bu toplum hainleri yargı önüne çıkartacak, hesap soracaktır.

Açılan yara öyle küçük değildir, baba evlada küsmüş, kırılmış, evlerde fırtınalar kopmuş.

Sonra dindar insanlar yaralanmış.

Güvenlik güçlerimiz yıpratılmış.

Ülke gizli bir savaşın içine çekilmiş, ekonomik şartlar ortada v.s.

İçerde durum böyle ve dışarda küfür tek millet olmuş, ellerinden geleni arkalarına koymuyorlar.

Benim bildiğim şu ki, Allah bu millete yeniden Hak’kın sancağını dikmesi için kapıları açıyor ve biz millet olarak buna hazırız. Vatan için ölmek büyük bir şereftir, diyor. Kimse tilkilik yapmasın diyorum.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co