Şehitlerimize anma toplantısı

Şehitlerimize anma toplantısı

ŞEHİTLERİMİZİ ANMA TOPLANTISI

Cevdet ALPEREN

24 Nisan 2015 Cuma günü “ŞEHİTLERİMİZİ ANMA V E ASILSIZ SOYKIRIM İDDİALARINI ” Kınamak amacı ile  birçok sivil toplum kuruluşu Barolar Birliği Kahramanmaraş Şubesi  önderliğinde  Cuma Namazı çıkışında  Ulu Cami yanındaki Atatürk Meydanında bir basın açıklaması yapılacaktır.

Toplantının konuşmacısı Baro Başkanımız Sayın Av Vahit Bağcı olacaktır. Siyasi mülahazalardan uzak ülkemiz ve milletimizin selameti ve şehitlerimizin hatırına bir araya gelip , yapılan asılsız Ermeni  iddialarını  telin etmek için bir araya gelinecektir.

Bilindiği gibi halen “Sözde Ermenilerin soy kırım ” iddiaları bazı AB ülkelerinde  gündemde tutulmaktadır.

Ancak tarih sayfalarından gerçekleri silmek mümkün değildir. Bu iddialarda bulunanların gözlerine er geç bu gerçekleri sokacağız. Şimdide Kahramanmaraşlılar olarak ilimizde  Ermenilerin katlettikleri Müslüman Türkleri gün yüzüne çıkaracağız. Özellikle 1895  de Ermenler tarafından katledilen Müslüman Türkleri tarihin tozlu sayfalarından elektronik sayfalara taşımak biz torunların vazifesi olacaktır.

Bin yıldan beri bir ve beraber yaşayan ,Osmanlının içinde hiç ayrım yapılmadan yaşayan Ermenileri kim kışkırttı. ? Bir kere bunun hesabını  birileri vermeli. “Milleti Sadıka ” unvanı ile Osmanlı ve TC de her türlü vazifeye de getirilen Ermenileri  kim tahrik etti. ? Kimler halen ne hesaplar içindeler. ?

1970 yıllarda Türk dil kurumunun başına getirilen Ermeni Agop Dilaçar ,en hassas göreve getirilmekten  çekinilmemiştir.

Halen isimleri Türk olan  ve bir çok  devlet  kademelerinde görev yapan Ermeniler  varken ,bu millete ” Soy kırım “yaftası yapan soysuzlar kimlerdir.?

İstanbul 2. Seçim bölgesinden 1. Sırada ,CHP den  milletvekili gösterilen,Ermeni asıllı Selina Doğan ,buna rağmen içindeki  kin ve düşmanlıkları koruduğunu şu ifadelerle  ortaya koymaktadır .

“1915 de yaşanan acılar devam ediyor.Mağduriyetler  sürmektedir. İnkar politikaları sürdüğü sürece de bu mağduriyetler  giderilmeyecek…”  Diyor Selina Doğan.

Yani biz , varmış gibi “soy kırımı” inkar ediyormuşuz. Yani olmayan bir şeyi nasıl kabullenebiliriz. ?

Hiçbir tarihi dayanağı olmayan,1915 yılında meydana gelen olayları soy kırım olarak  iddiada bulunmanın Ermenilere  ne faydası olacak. ? Kaldı ki meydana gelen olaylarda on binlerce Müslüman Türk de şehit edilmiştir kendi vatanında.

Şunu Ermeniler kafasına iyi koymalı. Bu topraklarda bin yıldan beri  Müslüman Türkler yaşamaktadır.Burada  her türlü milletten insan toplulukları yaşamaktadır.

Ama tek devlet olarak şu anda Türkiye Cumhuriyeti devleti vardır. Bir karış toprağımızı kimseye vermeye niyetimiz yoktur.

BU asılsız iddialarda bulunmak size bir fayda vermez. Bu topraklarda sizin de okullarınız var. Hür ve bağımsız yaşamaktasınız.  Üstelik soy kırıma uğradığınızı iddia ederken ayrı bir devletiniz var. Soyu kırılan bir topluluk nasıl bir devlet kurar anlamıyorum.

Bu vatana ihanet etmeden  hep beraber yaşamaya razı olanlar ,huzur  içinde olurlar. Ama bizim huzurumuzu bozanların biz de huzurunu bozarız.

Ermenistan  yakın zamanımızda Azerbaycan-Hocalıda yaptıkları Soykırım ve katliamların hesabını versinler. Halen milyonlarca Müslüman Türk vatanlarından kovuldu. Bir kısmı katledildi.Halen Hocalı kan ağlıyor. Ey batı. Ey ABD kendinize gelin . 100 yıl ötelere gideceğinize Ermenistan’ın yaptığı  soykırıma dur deyin.

Ermeniler tarafından 1895  de ve Maraş harbinde şehit edilen  şehitlerimizi rahmetle  ve dua  ile yad ediyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co