Şehitler ve Sesiz STK’lar !

Şehitler ve Sesiz STK’lar !

Kurt bulanık havayı sever ! sözü meşhurdur..

7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde :” Bunlar gitsin de kim gelirse gelsin ! “ diyenler, bugün erken seçim olsun demeye başladılar.. Bulanık havada balık tutanlara iyi bakın..!

İstanbul da gezi parkında 3 tane ağaç kesildi diyerek ortalığı yakan yıkanlar, devletin ve milletin malını yakanlar, güneydoğu dan gelen şehit haberleri karşısında sessizler !..

Bu şehitlerin canı üç ağaç kadar değeri yok mu ?

Hükümetin kürtaj yasasını: Protesto etmek için sokaklara çıkıp çocuk doğurmayacağım, doğuma hayır ! diyenlerin şehit cenazesi karşısında sesleri çıkmıyor.. kürtajda çocukları öldürenler için şehitlerin de bir önemi olamaz !.. her halde !..

Bir hayvan öldü diye : ortalığı ayağa kaldıran Panter Emel ve hayvan sevenler, bu şehitlerin canının bir hayvan kadar değeri yok mu ?.. sesleri çıkmıyor ?

Türk Silahlı Kuvvetleri : “orantısız güç kullanıyor, PKK ‘lıları öldürüyor diyenlerin” şehit cenazelerini görmemelerini, halkında buna tepkisiz kalmasını anlayamıyorum..

Ülkemizin huzurunu bozmak ve her gün kan akıtmak için AB den koşup gelen bölücü örgüte macara olsun diye katılan yabancı uyruklu kişileri göremiyoruz..

Son günde bazı gazetelerde: Şehitlerimiz suçlu gibi haber veriliyor, Bazı televizyon kanalları ve internet siteleri şehitlerimizi suçluyor..

Bende buradan herkese soruyorum: Vatanı için şehit olan bu polis ve askerimizin yaşama hakkı hiç yok mu ?

İstanbul da polisle çatışmaya giren ve mermisi bitinceye kadar polise ateş açan: Bölücü örgüt üyesi Kahraman, Polis ise suçlu !..

Bir zamanlar: Gazze de ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldıran Sivil Toplum Kuruluşları , şehitlerimiz için neredesiniz ?

Mavi Marmara Gemisinde ölenler için : Gıyabi cenaze namazı, mevlit okutan sivil toplum kuruluşları neredesiniz ?

Yemende ölen çocuk için: gıyabi cenaze namazı, Özel idare önünde basın toplantısı, mevlitler, yardımlar toplayan hey STK neredesiniz?

Her gün şehit olan Polislerimiz için niye kılınız kık demiyor ?

Artık şunu görmeniz gerekir ki : Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyen batı, birine kürt dedirtiyor, birine alevisin diyor, birine, Çerkez, birine laz birine Türk’sün diyor.. uyanın hey millet uyanın biz bu topraklarda bin yıldır birlikte yaşıyoruz..

Kız alıp, kız vermişiz, etle tırnak olmuşuz..

Bugün bakıyorum: çevremdeki insanlarımız, oğluna Karadeniz den gelin getiriyor, Ankara dan gelin getiriyor, Kızını Mardin’e veriyor, Ağrıya veriyor, yani Türkiye’in doğusu ile batısı arasında bir birlik ve aile bağları var..

TÜİK verilerine göre : Türkiye’ni her ilinde Kahramanmaraş doğumlu insan var, Maraş’ta da öyle bunu görün.. Türkiye bir biri ile akraba olmuştur..

Artık teröre karşı top yekun mücadele etmemiz gerekiyor..

Sivil Toplum Kuruluşları da bir bütün olarak teröre karşı seslerini artık çıkarması gerekiyor..

Sevgili okurlarım: Terörün, dini , milleti, vatanı olmaz, Terör dünyanın başının belasıdır. Sadece Türkiye de değil, tüm dünyada insanlığın başının belasıdır..

Bu sebeple terör ile hükümeti baş başa bırakma yerine: STK da terörün karşısında olduğunu bir kere daha göstermesi gerekiyor..

Her konuda basın açıklaması yapan STK artık terörü de kınamak için bir açıklama yapma zamanları gelmiştir..

Tüm sivil toplum kuruluşları gazetelere tam sayfa ilan vererek,” Şehitlerimize Allah’tan rahmet terörü lanetlemelilerdir.. bunu yapmalarını bekliyoruz..

Teröre karşı hep beraber mücadele etmemiz gerekir..

Devlette karşı gelen: eşkıyadır, dinimizde eşkıyanın hükmü ise gördüğü yerde öldürülür, bu sebeple eşkıya ile birlikte mücadele etmeliyiz..

Eşkıya hiçbir zaman hükümdar olamaz !

Yüzlerce vatandaş ölür, şehitler verilir ama eşkıya hükümdar olamaz !..

Tabi eşkıyanın arkasında kim var ona bakmak gerekir !..

Türkiye 150 yıldır ciddi projelere el attığı gün eşkıya karşısına çıkarılmıştır..

Atatürk Barajı ve GAP projesinin bitmemesi Şanlıurfa’ya su gelmemesi için verilen terör mücadelesini unutmuş değiliz..

İstanbul 3. Hava limanı, 3. Köprü, Nükleer santral, Karadeniz yoluna karşı çıkanların ne söylediği değil, kimin ne söylettiğine bakmak gerekir..

Sivil toplum kuruluşlarını göreve çağırıyorum..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co