Şehit Uğur Kartal, Elbistan’da toprağa verildi

Şehit Uğur Kartal, Elbistan’da toprağa verildi

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden Jandarma Uzman Onbaşı Uğur Kartal(22)’ın cenazesi, Elbistan İlçesi Doğan Mahallesi’nde düzenlenen törenle toprağa verildi.

şehit uğur (1)

Bir grup PKK’lı teröristin, Abalı ile Tapantepe bölgeleri arasında oluşturulan askeri üs bölgesine roketatar ve otomatik silahlarla saldırısında şehit olan askerlerden Jandarma Uzman Onbaşı Uğur Kartal’ın cenazesi, Diyarbakır’daki törenin ardından Kahramanmaraş’a getirildi. Şehit Jandarma Onbaşı Kartal için ailesinin yaşadığı Elbistan’a bağlı Doğan Mahallesi’ndeki Yavuz Selim Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene; Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri İmran Kılıç, Uğur Dilipak, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş MHP İl Başkanı Süleyman Öner, Garnizon Komutan Vekili Albay Bayram Ölçücüoğlu, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, şehidin babası Kazım, annesi Fadime, kardeşleri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

şehit uğur (2)

Şehidin kız kardeşi Halime Kartal, Türk bayrağı ile örtülü tabuta sarılarak “Sana nasıl kıydılar, kurban olurum sana” diye ağabeyinin fotoğrafını öperek gözyaşı döktü. Daha sonra annesi Fadime Kartal, “Ağlayıp şerefsizleri güldürmeyin. Dik durun” dedi.

şehit uğur

Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Kartal’ın cenazesi, İl Müftüsü Muhammet Gevher tarafından kıldırılan cenaze namazımın ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Bekar olan şehit Jandarma Uzman Onbaşı Uğur Kartal’ın mesleğe 3 ay önce başladığı öğrenildi.

şehit uğur (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co