ŞEHİT HAFIZ-I KUR’AN KAYMAKAM

ŞEHİT HAFIZ-I KUR’AN KAYMAKAM

Hain ve alçakça şehit edilen Derik Kaymakamı; Muhammed Fatih Safitürk ne güzelde ismin vardı şehidim. Muhammed iki cihan güneşi sevgili Peygamberimiz aleyhisselatü vesselam mübarek isimleri; Fatih (Fetheden manasında) ,işte şehidim sizde gönülleri fethettiniz. Soyadınız Safitürk safi (temiz, duru, katıksız…) Türklüğün ne güzel müsemma olmuş.

Hülasa be yiğidim, ruhun şad olsun. Kabrin Pür-Nur olsun makamın cennet olsun…

Kim bilir 15 Temmuz gecesi nasıl tehditler aldın? Bilemiyoruz. Belediyeye kayyum atanınca tehditler aldın mı? Onu da bilemiyoruz o alçak vatan millet düşmanları eminim ki tehdit etmişlerdir. İnancım şudur ki İman dolu yüreğiniz tehditlere aldırmamıştır.

Ne yazık ki Kaymakam Safitürk  en yakınından Belediye personelinden hainlik görüyor. Yazı işleri müdürü Tahsin Erdaş ve yazı işleri şefi Şerif Mesutoğlu gibi hainlerin, nankörlerin, alçakça tuzakları ile şehit edildi.

Hainler, teröristler her zamanki gibi hizmetlere karşı olurlar. Derik te Kaymakamlık görevindeyken karayolları Genel Müdürlüğü ile hendekleri kapatarak önemli yerleri asfaltlama yaptıran Safitürk PKK’nın bomba tuzaklarına karşı aldığı tedbirlerle PKK’lı teröristlerin hesaplarını altüst etti bundan da terör ve yandaşları rahatsız oldu.

Fırsatı kollayan hain, satılmış alçaklar Muhammed Fatih Safitürk’ü Belediye Başkanlığı görevinde şehit ederek emellerine ulaştılar. Şehidin Öğretmen eşi Ayşegül Safitürk “eşim çok büyük hainliğe kurban gitti” diyerek “ekmeğimizi bölüştüğümüz insanlardan gelen hainliğin şokunu yaşadığını” ifade eden Ayşegül Safitürk cenazede dik duruşunu bozmadı. Eşinin şehitliği ile övünen kelimeleri gururla haykırdı “Aşkım sana şehitlik çok yakıştı”  işte şehitlik bu…

Şehidin Babası Asım safitürk İman şuuru ile vakarını bozmayarak “can pare yavrum haince şehit edildi. Ölüm haktır ama kendi evladını kaybetmek yürekleri parçalıyor” diyen baba Asım Safitürk oğlunun cenaze namazını da kıldırdı. Şehit babası tüm acılarını yüreğine basarak Hazreti Hamza nasıl şehit oldu ise oğlumda aynı şekilde şehit olmuştur. Vatan uğrunda ölen varsa vatandır diyerek dik duruşunu bozmadı.

Derik Kaymakam görevini ı “hubbül vatan minel iman” hadis-i şerif mucibince yerine getirme sevdalısı bir yiğit… PKK terör örgütünün alçakça odasına yerleştirdiği uzaktan kumandalı bomba ile şehit edildi…

Müjdeler olsun şehidim. Şehitlik makamın mübarek olsun.

Şehit Muhammed Fatih safitürk’ ün diğer bir hususiyeti kuran-ı kerimi hıfz etmesidir. Hafız- kur’an olduğunu öğrendiğimde hüznüm arttığı kadar şehidin namına çok şevindim.

İki rütbe ile Hakk’a yürüdün ey Şehidim!

Hafız-ı Kur’an ve şehitlik…

Sevgili Peygamberimiz aleyhissalatu vesselam’ a komşu ol inşallah.

Aileye ve sevenleri sabr- cemil niyaz ederim.

Allah-ü Teâlâ biricik evladının istikbalini mamur eylesin.

Ruhun şad olsun. Yiğidim…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co