ŞEHİT HABERLERİ

ŞEHİT HABERLERİ

AK Parti iktidarının son üç yılında başlatılan Çözüm süreci ile birlikte ülkemizin Güneydoğusunda ki terör  kısmen durmuştu.  Bunun için çeşitli yorumlar yapılabilir. Şu ol ,bu oldu ,her ne oldu ise oldu “Analar ağlamasın” diye çıkılan yolda hiç olmazsa terör kısmen durdu.

Elbette bu sürecde  PKK ve arkasındaki güçler bunu bir toparlanma yolu olarak da kullanmış olabilirler.

Yalnız göz ardı etmememi z gereken bir durum daha var ki; devlet de eli boş durmadı. Sınır boylarında Kale kollar inşa etti. Güvenlik tedbirlerini artırdı.  PKK nın para kaynaklarını durdurdu. Özellikle uyuşturucu ile ciddi mücadele etti. Zaten Ermeni Terör örgütü olan PKK geçiminin büyük bir kısmını  uyuşturucudan elde ediyordu.

Her ne olursa olsun Zamanın başbakanı şimdinin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Baldıran zehiri “içmek pahasına bu terörü durdurmayı hedeflemişti.

Bunda kısmen başarı da elde etmişti. Adı ne olursa olsun Çözüm süreci veya başka şey. Neticeye bakmak  gerekir. Yaklaşık üç yıldan beri  güvenlik kuvvetlerimizin şehadet haberi gelmiyordu. Bir kısım kesimler adeta bundan rahatsız da olmuştu.  “Niye şehit haberi gelmiyor ” kaygısında olanlarda var. Çünkü bu  çözüm sürecinde “Analar ağlamasın” diye yola çıkıldığında bazı kişiler :” isterse analar ağlasın” demişlerdi.

Son bir ay içinde şehit haberleri gelmeye başladı. Hain emelleri olanlar PKK yı tekrar devreye soktular.  Şimdi bazı şahıslar  neden şehit haberleri geliyor diye sızlanıyor görünüyorlar.  Adete seviniyorlar. Neden “çözüm ” süreci başarılı olmadı diye.

Şehadet haberleri gelmediği zamanda sırf siyasi hırslarından dolayı  hükümete destek vermediler.  Şimdi de neden şehit haberleri geliyor diye twit atıyorlar.

Yazıklar olsun  size.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co