ŞEHİT ANALARININ YÜREK YANGININI KİM ANLAR?

ŞEHİT ANALARININ YÜREK YANGININI KİM ANLAR?

Otuz yılı aşkın bir zamandır terör olaylarının ülkeye maddi manevi yükü çok ağır oldu. Gel gör ki; şehit analarının yürek yangını nasıl sükût bulur? Bilinmez o kutlu analarının tek tesellisi şehit anası olmak, bu şuur ve idrak hiçbir millette yoktur. “ Ateş düştüğü yeri yakar” ancak her şehit haberi ile yüreklerimiz kan ağladı. Bu vatan evladının kalleşçe öldürülmesine hangi yürek dayanır. Binlerce ocaklarda ne yüreklere kor ateş düştü. Buna rağmen dik duran vatan sevdalısı ne analar, babalar, eşler, nişanlılar, sevgililer, çocuklar sadece vatan sağ olsun diyerek acılarını sineye çektiler.

Evladının, eşinin, babasının üniformasıyla ne vakar yüklü “ hubbül vatan minel iman” Vatan sevgisi imandandır,  idrakini zerrelerine kadar yaşayan gönül insanlarına şahit olduk. Şehit anası, babası, şehit eşi, şehit evladı olmakta nasip işidir. İnşaallah o şehitler şefaatçi olurlar.

Ey! Şehit yakınları mahzun olmayın. Acılarınız, acımızdır. Dik duruşunuzla düşmanı sevindirmeyin o katiller iki cihanda da bedel ödeyecektir. Ellerin her semaya açılışında onlara dua etmek gerekmez mi?  Buna mecburuz. Çözüm süreci ile başlayan süreçte biraz ümitler yeşermişti ama olmadı. Alçaklığın iliklerine kadar işleyen terör tekrar sahneye çıktı onlarca masum insanı kalleşçe şehit ettiler. Ama bu defa hiç beklemedikleri sert tepkiyle karşılaştılar. HDP, PKK, PYD üçgeninde telaş başladı. Bazı Avrupalı yandaşlarının desteklerine başvuruldu.

Ancak hükümet tarafından hiç taviz verilmeyeceği de açıklandı. Yeter artık; böyle de olmalı taviz tavizi doğuruyor,  bunun da sonu gelmiyor. Çözüm sürecini, çözümsüzlük haline getirmek isteyenler, bilsinler ki devlet size bu dünyayı dar etmesini bilir. Ne gariptir ki Brüksel’den dönen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş PKK’yı savunup dünyadan Türkiye’ye baskı yapılmasını istiyor. Daha neler istiyor? NATO’yu da Kuzey Iraktaki Türkiye’nin operasyonlarına karşı tavır almaya belirgin bir baskı yapmaya çağırıyor, başka ne diyor? PKK kamplarına karşı yapılan operasyonlar adil değil diyor. Başka derdi var mı? Olursa hiç şaşırmam.

Soruyorum; operasyonlar adil değil diyorsunuz da sizin savunduğunuz terör örgütü PKK’nın sinsice, kalleşçe yaptığı katliamlar mı adil? Uykuda uyuyanları vicdansız bir şekilde şehit etmek mi adil? Bebekleri dahi öldüren zihniyet mi adil? Merak etmeyin Türk ordusunun yaptığı geç kalınmış en tabii hakkıdır. Buna da kimse mani olamayacaktır.

Siz Türkiye’yi Avrupalı yandaşlarınıza şikâyet edersiniz öyle mi?

O şehitlerimizin ailesi ve yakınları da, gönülleri vatan sevdası ile yanan bu ülkenin evlatları da sizi Allah-ü Teâlâ’ya şikâyet ediyor.

Haberiniz olsun…

Vatan uğruna şehit düşen şerefli insanların Ruhları şad olsun, kabirleri pür-nur olsun. Mekânınız cennet dereceleriniz a’li olsun.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co