Seçime Doğru Giderken

Seçime Doğru Giderken

Seçime Doğru Giderken !..

Önümüzde bir seçim var, aday adayları heyecanla seçim çalışmalarını yürütürken, Adaylıkları kesinleşenler ise : Ya Allah, Ya Bismillah “ diyerek çalışmaya başladılar..

4 aylık bir zaman dilimi içinde aday olan: tüm partilerin adayları seçim bölgesinde koşacaklar çalışacaklar oy alarak tabiî ki belediye başkanı seçilmek için mücadele edecekler..

Ama gerçekten zor bir dönem, özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı adayları için çok daha zor bir dönem, sebebine gelince tüm ili dolaşması gerekiyor, hem de kaç defa..!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan : söylüyor ya , “ Eşek ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır!” mesele burada her adayın bir eser bırakma projesi mutlaka olmalıdır..

Yapılan eserler öyle eser olmalı ki : Bir defa tarihi eser olma özelliği olmalı bunun içinde 100 yıl o eserin kalması gerekir.. Tarihi eser olsun diye..

Belediye Başkan adaylarının projelerine bakıyorum, bırakın 100 yıl kalmayı bir sonraki belediye başkanlığı döneminde yıkılacak veya iki dönem sonra yıkılacak çok basit projeler..

Eser bırakmak gerek : Eser bırakacak projesi olmayan adaylar ise bence bugünden çekilmelidir.. geride hoş bir eser bırakmalıdır..

10-20-50 yıl sonra bu eseri şu tarih de ilimizde ilçemizde belediye başkanlığı yapan şu başkan yaptırmıştır.. yazısını eserin altında okumalı insanlar..

Sadece Belediye Başkanı yetmez , Belediye Meclis üyeleri de planları , projeleri ile Belediye Başkanına katkıda bulunmalı, aktif görev almalıdır..

Partiye müracaat ettik, Belediye Meclis üyesi seçildik, bir gittik bir gitmedik.. har var lığımız , ha yokluğumuz bir dönem bitti , orda da bir eser yok.. bu nasıl belediye başkanlığı..

Bu nasıl belediye meclis üyeliği , insan geride bir eser bırakmalıdır..

Her dönemin bir zengini olur, her dönemin bir partiyi veya belediyeyi soyanı olur.. Biz bunu geçmişte çok gördük.. İl genel meclisi üyesi oldu, Özel idare kaynaklarını kendi menfaati için kullandı, Belediye meclis üyesi oldu, belediye kaynaklarını kendisi kullandı..

Hırsızlara afın bile çıkarıldığı, görevini kötüye kullanılanların af edildiği günümüzde Allah devlet malına zarar vereni af eder mi ? orasını bilmem..

Tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyen iflaf olur mu ? bunu bir süre sonra göreceğiz..Hırsızın bir şahşahalı dönemi olur, sonra yıkılmaya başlar..

Bugüne kadar Özel İdare Kaynaklarını, Belediye Kaynaklarını kendi için kullanan Meclis üyelerinin sonunun hiç iyi olarak bittiğini görmedim..

Bir parlak dönemi oldu, para ile atma tutma oynadı , sonra çocuklarından başlayarak , fitil fitil burnundan geldi, son hali perişan öldü, ama öbür tarafa kalan hesap ne oldu onu bilemiyorum..

Beytül mal, tüyü bitmeyen yetimin hakkı olan mal, Belediye kaynaklarını kullanırken, bin kere düşünüp bir kere harcamak gerekiyor, aksi halde bu dünyada da , ahrette de haliniz harap benden tüm adaylara bir kere hatırlatmak düşer..

Filan yedi bir şey olmadı diyor bir arkadaşımız: Sen sonuna bak..sonu nasıl bitecek.. oğlu, kızı, torunu, evlatları nasıl ölecek, son hesap da bu dünyada sonu nasıl olacak , sen onun sonuna bak.. her hırsızın bir parlak dönemi olur ! ya sonra sı ?..

Niyet hayır : Akıbet hayır, emaneti ehline vermek gerekir, ha çalmışın, ha da çalınmasına göz yumuşun değişen bir şey olmaz, ikisi de aynı yola çıkar..

“Ben delikli kuruş yemedim” demek bizi kurtarmaz, emanet bize verildi ise ona bakmak onu sonuna kadar korumak bizim görevimiz, çalınmasına göz yumduysak , suç bizim hesabı verecek olanda biz olacağız..

Belediye Başkan adaylarımıza : A takımı adayınızı iyi seçin, sonra hesap başınıza kalır, herkes yer gider hesabı hem bu dünyada , hem de ahrette siz ödersiniz !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co