Seçim 1 Kasım ‘da

Seçim 1 Kasım ‘da

Seçim 1 Kasım ‘da

Bugün Kahramanmaraş’taki trafik sorunu, park meselesini yazacaktım..

Gündem öyle hızlı gelişiyor ki : hangi konuyu yazacağımı şaşırıyorum..

Sandık yeniden önümüze geliyor..

Devlet Güneydoğu ve riskli bölgelerde: bir ili tek sandık yaparak stadyumda toplar polis ve askerin güvenliği altında oy verdirmezse sonuç pek değişmez..

Köylerde PKK silahla sandık görevlilerini devre dışı bırakarak tüm oyları HDP basarak işi bitiri.. 7 Haziran 2015 seçimlerindeki gibi..

Seçim güvenliği sağlamanın tek yolu ise köyleri taşımalı sistemle şehre getireceksin, oyları, kimin kime oy verdiği belli olmasın diye tek sandıkta toplayacaksın, filan köyden şu oy çıktı sözünü bitireceksin !..

Sevgili okurlarım:

YSK Başkanı Sadi Güven seçimlerin 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacağını dün ilan etti ve seçim takvimi de Resmi gazetede yayınlandı.

Gözler partilere çevrildi.. Milletvekili aday adayı olacaklar ve yeni adaylar yeniden heyecan yaşamaya başladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu : Ak Parti içindeki derin devlet yapılanmasını söküp atarak halkı kucaklayacak adayları yeniden belirlemesi gerekir..

Özellikle Güneydoğu da bayan aday olmaz, bayan aday yerine o bölgenin sevilen halkı kucaklayan, ekonomik bağımsızlığını kazanmış adayları göstermesi gerekir..

Kahramanmaraş’ta bile bayan aday olmaz !

Bir dönem Sevde Bayazıt Kaçar yaptı, ama halk memun değil, bu dönem iki bayan adayımız vardı ikisi de vekil oldu, Sevde Bayazıt Kaçar ile Nursel Reyhanlıoğlu ama halkımız bu bayan adaylardan memun değil bunların değişmesi gerekiyor..

Ak Parti derin devlet yapılanmasını temizler halkın istediği adaylarla seçime giderse sonuç değişir.. aynı adaylarla seçime giriyorum derse sonucun değişeceği kanatında değilim.. hatta CHP halkın içinden birini aday yaparsa bir vekilde CHP alır..

Tabi bugünden bir şey söylemek gerken:

MHP de Tahir Akgemci, Akif Kütükçü baş sıraya oturacak deniyor..

CHP de Durdu Özpolat veya Emre Kazancının 1. Sıraya oturacağı söyleniyor..

Ak Partide , Mahir Ünal dışındaki tüm adayların değişeceği ifade ediliyor..

Tüm bu sonuçları gördükten sonra analiz yapmak çok daha kolay olacaktır.

Bahçeli’ye ders vereceği !

Önceki gün basın toplantısı yapan Devlet Bahçeli, “ Tayyip’le başladı , Tayyip’le sözünü bitirdi, bu kadar Tayyip takıntısı pes doğrusu !..

Halkın yüzde 52’sinin oyunu almış Cumhurbaşkanı ile uğraşarak oy alacağını sanıyor !

Bir azınlık seçim hükümeti kurulsa: MHP güven oylamasına girmese hükümet güven oyu alırdı ? ve HDP’liler bakanlık alamazdı .. sorumlusu Bahçeli ..

MHP hükümette evet dese görüşelim dese bir hükümet kurulur 4 yıl bu ülkeyi güle oynaya yönetirdi ki en mantıklı çözüm bu idi..Ak Parti MHP hükümeti , Bahçeli buna da yok dedi..

Azınlık Seçim Hükümeti kurun HDP Bakanlık almasın ben size destek olacağım dese Kahraman olur, MHP’in oyu artardı. Ama buna da hayır dedi..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:” Ben oynamıyorum,” diyor.. hayır diyor.. seçmende o zaman bırak görevi diyor ! diyorsa !..

MHP seçmeni soruyor: oynamıyorsan istifa et, çekil yerine yeni genel başkan seçilsin ki en önde isimde Meral Akşener ve oy toplayacak bir isim ! yiğit bir bacımız..

Devlet Bahçeli,” Hayır da hayır var” Kampanyasını halen unutmamış olacak ki , ne teklif sunarlarsa sunsunlar hepsine peşine hayır diyor..

Erken seçime: Hayır

Azınlık hükümetine: Hayır

Koalisyon’a hayır

HDP hükümette girmesin: girsin evet diyor.. tek kelime eveti bu.. bunun dışında tüm sözleri hayır hayır..

Hayır hayır hayır hayır, Bahçeli bugünlerde hayır kelimesinden başka bir kelimede Tayyip diyor başka bir kelime bilmiyor..

MHP tabanı ve sağ duyulu seçmeni ise buna çok kızgın !

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde :” Ak partiye bir ders verdik o dersini almıştır, 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan erken seçimde ise Bahçeli’ye bir ders vereceğiz,” diyor

MHP’liler dile getirdikleri başlıca konu ise :” Devlet Bahçeli Başbakan yardımcısı olsa, 4 bakanlığımız olsa ve 4 yıl iktidar da kalsak kötümü olurdu ? “ diye sorarak.. öfkelerini dile getiriyorlar.. açık ve net söylüyorlar..

Bahçeli her teklife hayır dedi, 1 kasım da da biz Bahçeliye MHP’liler olarak hayır diyeceğiz artık bize yeni bir lider gerek, MHP genel başkan değil lider gerek MHP lidersiz olamaz! Bu işler Bahçeli ile hiç olmaz !..Diyerek tepki gösteriyorlar..

Bir Kasım 2015 seçimlerinin düğüm noktası MHP’lilerin vereceği ders olarak görülüyor ancak, Ak Parti de listesini adam gibi yapması gerekiyor..

Seçim biz gazeteciler için 20 saat çalış 4 saat uyu dönemi önümüzde zorlu 2 aylık bir maratonumuz var Allah hepimize yardım etsin..

Ülkemizi terör belasından korusun, insanlarında gözünün açılmasına vesile olsun duamızla bugünlük bu kadar diyorum..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co