Sayın : Ökkeş Şendiller

Sayın : Ökkeş Şendiller

Sayın : Ökkeş Şendiller, önceki gün ziyaretimize geldi..

Dava ve dert babası Ökkeş Şendiller , olunca mesele döndü dolaştı.. Kahramanmaraş meselesine geldi. Ökkeş bey konuştu biz dinledik.. haklı !..

Sayın Ökkeş Şendiller: “Geçtiğimiz hafta gece Ankara dan geliyorum, Kültür’e yapılan çöplüğün oraya gelince felaket bir koku, yanımızdan geçen çöp kamyonu pis koku ve çöp dökerek geçti..araç camları kapalı olduğu halde bölgeyi zor geçtik..” diyerek çöplüğün ne kadar yanlış yere yapıldığını söyledi.

Çöplük yeri olarak orası seçildiğinde köylülerle sohbet toplantıları yapan çöplüğün yerine karşı çıkan diyen ve o günkü çalışmalarını anlatan : Sayın  Ökkeş Şendiller: arkasında yeterli halk desteğini göremeyince ,” Ne haliniz varsa görün “ anlamında bırakmıştı..

O gün Ökkeş Şendiller anlamayan oradaki köylüler ( yeni adı ile mahalleliler) şimdi çöplüğün kaldırılması için kapı kapı dolaşıyorlar..

Önceki gün bir gurup mahalle sakini gazetemize geldi : Burasını bir haber yapsanız yeni Büyükşehir Belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç , belki kapatır” diyerek bizden yardım istediler..

Bizde kendilerine o zaman Ökkeş Şendiller’ e destek olmamıştınız diye kendilerine hatırlattığımızı Sayın Şendiller söyledim..

Oysa Ökkeş Şendiller o tarihde : AB kriterleri var : Su kaynakları üzerine, Orman içine , Şehrin rüzgar alan doğu kesmine kesinlikle çöplük yapılamaz diye o zaman basın toplantıları ile kamoyu oluşturmuştu.. buna rağmen yapıldı.. Bugün bir yandan sır barajına zehirli su akıtıyor, diğer yandan ise kokudan geçilmiyor..

Orman içinde, şehrin doğusunda, Su kaynakları başına yapılan bu çöplük için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç ciddi bir yer arayışına girmesi gerekiyor.. Allah kolaylık versin..

THY genel müdürünün milletvekillerine randevi vermemesi, görüşmeyi kabul etmemesi üzerine sohbetimize davem ettiğimiz Ökkeş Şendiller : “Bir genel müdürden , milletvekili randevi almaz, şu saat yanındayım diye sekreteri kanalı ile not iletir, geldiği zaman yerinde yoksa bakan dan randevi alarak gereğini yaptırır.. yapar.. yapamıyorsa diğer yol var:

Yaptıramıyorsa : İstifa edecek..

Sabah – akşam günlük uçak seferleri mükemmel olmuştu ama THY Kahramanmaraş ile oynaması ve seferleri iptal etmesi, yolcuları Gaziantep ve Adana’ya yönlendirmesi Kahramanmaraş için büyük bir ayıp, bu şehre hakarettir diyen Ökkeş Şendiller: “ Bu vekiller uçak seferini yaptıramıyorlarsa, bakan’a çıkacaklar oda yapmıyorsa istifa edecekler !..” diyerek ortaya her zaman ki tavurunu net ortaya koydu..

Radikal kararlar alamazsanız: Kahramanmaraş’a değil, Türkiye yazık olur, gelecek nasillerin hakkını yiyoruz diyen Sayın  Şendiller : “Bakın boya fabrikalarının atıkları Sır Barajına oradan ise Adana’ya kadar mikrop saçarak gidiyor..

Kahramanmaraş ve ilçelerinin evsel atıkları Ceyhan havzasını kirleterek Adana’ya kadar gidiyor, Sanayi atıkları yanı şekilde Adana ya kadar gidiyor.. Altın işlemeciliğinde kullanılan Siyanür ciddi derecede sağlığımızı tettit ediyor.. Devlet hastaneleri ve özel hastaneler ağızına kadar dolu bunun sebebi nedir diye döşünen yok !…

Kahramanmaraş hiçbir dönemde olmadığı kadar sahipsiz kalmıştır.. Bugün Kahramanmaraş’ın kimsesi yoktur.. ilimizde maalesef üzülerek söylüyorum: Ak Partinin dışında partide yok, muhalefet yok.. yapılan doğru veya yanlış , yapıldı bitti olarak yapanın yanına kar kalıyor..

Kahramanmaraş Büyükşehir oldu ama büyükşehir hizmeti alacağını sanmıyorum, çünkü 6 aydan beri atılan bir adım yok: Bizde sıkıntı yöneticilerimiz, kendinden akıllı adam istemiyor, her şeyi ben bilirimle işi götürmeye çalışıyorlar.. danışman tutmuyorlar, var mı basın danışmanları yok, genel danışmanı var mı yok !..onun için adımız Büyükşehir ama biz normal şehir hizmetlerini bile alamayız,” diyerek endişesini dile getirdi.. ve ilave etti..

Güçlü hür basın yok !..

Kahramanmaraş’ın temel meselesi güçlü basın olmadığını söyleyen Sayın Ökkeş Şendiller: “ sizlerden özür dileyerek işin özünü gündeme taşımak istiyorum, Kahramanmaraş’ta bağımsız, hür basın yok..Bir kısım basın devlet ihale ilanları ile yaşıyor, sizler gibi haftalık çıkan gazeteler özel reklamla yaşıyor hal böyle olunca her istediğinizi yazamıyorsunuz zülfü yare dokunmamaya dikkat ediyorsunuz o zamanda ortaya bu meseleler çıkıyor , bazı konular yazılamıyor..!.. bunu yazmak için hür özgür basın olması gerekiyor.. Bunu yapacak olanlarda Kahramanmaraşlı sanayiciler bir araya gelip bir gazete radyo, televizyon kurmalılar..

Hadyi çöplüğü yazın !.. haydi Aksu’yu kara su yapan Sır Barajını siyaha boyunan boya fabrikalarını yazın !..

Buna göz yuman Valiyi, Belediye başkanını çevre müdürünü yazın !.. zor Kahramanmaraş’ın öncelikli meselesi hür basın, bana göre önce Kahramanmaraş’ta bir hür basın kuruluşu kurulmalı..,” diyerek son iğneyi de bize batırdı.. yorum sizin..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

“Sayın : Ökkeş Şendiller” için bir cevap

 1. Ökkeş Usta dedi ki:

  Ökkeş Şendillerin diline sağlık doğruları konuşmuş, Kahramanmaraş yerel basını birçok ciddi konunun üzerinde durmuyor.
  Ben şahsen yerel gazetelerin, memlekete bir hayrı olmayan bazı yöneticilerin kandil, bayram ve diğer özel günlerde yayınlanan kutlama mesajlarından çok rahatsız olmaktayım, aylardır adını duymayız memlekete bir hayrı olmaz bir bakarsın alay edermiş gibi herhangi bir kutlama mesajı yayınlar, sonra kayıplara karışır.
  Memlekete bir bakan geldiğinde yerel basın çok hata yapar.
  Memleketin sorunları hakkında bilgi alacağı yerine dünya gündemi hakkında sorular yöneltir.
  THY’ye gelince, bizim sırtımızdaki kanbur gitmedikçe bize istediğimiz seferleri vermezler çünkü ellerinde sebep var, şehrimizin önüne büyük engel olan havaalanı pist başındaki petrol istasyonu yıkılmadıktan sonra herşey hayal.
  DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) genel müdürü Orhan Birdal’ın gayrıresmi bir açıklaması var:
  Diyorki: “Kahramanmaraş Havaalanı Pist başındaki Petrol istasyonu yıkılmadığı müddet oraya bir çivi dahi çakmam.”

  “Devletimizin küçücük bir petrol istasyonuna gücü yetmiyor, halkımız perişan oluyor.”
  bu manşeti atacak cesaretli basınımız varmı?

  Veya petrol sahibini ciddiye alıpta adam gibi yanına gidecek bedeli neyse ödeyecek sanayicilerimiz varmı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co