Savcı Tanrıkulu  Toprağa verildi

Savcı Tanrıkulu  Toprağa verildi

ÇAĞLAYANCERİT- Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde dün düzenlenen cenaze töreni ile eski Cumhuriyet Savıcısı ve İstanbul’da avukatlık yapan Mustafa Tanrıkulu, Çağlayancerit İlçesin bağlı  Bayırlı Mahallesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

1978 yılında Tokat Cumhuriyet Savcısı olarak atıldığı meslek hayatına, daha sonra sırasıyla Gümüşhacıköy Cumhuriyet Savcılığı, Siverek Cumhuriyet Savcılığı, Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı, Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, Malatya Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı, İzmir Cumhuriyet Savcılığı ve Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu.

En son hizmet verdiği İstanbul Cumhuriyet Savcılığı görevinden 2012 yılında kendi isteğiyle emekliye ayrılarak, aynı yıl İstanbul Barosu çatısı altında ve kurucusu olduğu Tanrıkulu Hukuk Bürosunda avukatlık mesleğine başlayan Tanrıkulu 60 Yaşında Dün Rahatsızlığından Hayatını kayıp etti.

Bugün İstanbul’dan gelen Cenaze Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesin Bayırlı Mahallesinde düzenlenen cenaze törenin ardından Bayırlı mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze Törenine İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul’da Görev Yapan tüm Hakim ve savcılar, CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysel Şervan Katıldı.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co